
Fotó: Haáz Vince
A gyalogosok biztonságának növelése érdekében eddig 25 marosvásárhelyi útkereszteződésben és gyalogátkelőhelyen helyeztek ki új jelzőlámpákat, olyan helyszíneken, ahol korábban nem voltak, de szükség volt rájuk. Most zajlik az utolsó régi szemaforok leszerelése és ezzel egyidejűleg fokozatosan beüzemelik az új jelzőlámpákat.
2024. április 02., 18:402024. április 02., 18:40
Bár a munkálatok többségét elsősorban éjszaka végzik, a városháza felhívja a lakosok figyelmét, hogy
Most az utolsó hét kereszteződésben indítják el az új jelzőlámpás rendszert. Ezek a következők: Dózsa György-Rakodó utca, Dózsa György-Béga, Dózsa György-Radnai, Dózsa György- 1918. december 1. sugárút-Cuza Vodă, 1918. december 1. sugárút-Ştefan cel Mare, Mihai Viteazu-Papiu, Köztársaság tér-Mărăşti.
Fotó: Haáz Vince
A digitális rendszer érzékeli ezt a kérést és ennek megfelelően zöldre vált a lámpa, hogy a gyalogosok biztonságosan átkelhessenek az út túloldalára. Emellett javítja a forgalom biztonságát minden résztvevő számára, legyen szó autókról, alternatív közlekedési eszközökről (biciklik) vagy gyalogosokról.
A szoftver begyűjti ezeket az információkat és valós idejű szimulációkat végezhet a forgalom folyamatosságának és a gyalogosok védelmének érdekében – számol be közleményében Marosvásárhely Polgármesteri Hivatala.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint az idei év a gazdaság „helyreigazításának” időszaka lesz, és az eddig elfogadott, illetve a következő hónapokban bevezetendő intézkedések hatása az év második felében válhat érzékelhetővé.
szóljon hozzá!