
Képünk illusztráció
Fotó: Beliczay László
A korábbi napokon jegyzett rekordértékekhez képest érezhetően csökkent az új fertőzések száma vasárnap Hargita megyében, és koronavírussal összefüggésbe hozható halálesetek sem történtek az elmúlt 24 órában. A kórházban ápoltak száma viszont emelkedett, a fertőzöttségi arány pedig átlépte az öt ezreléket.
2022. január 23., 15:362022. január 23., 15:36
A korábbi napokhoz képest kevesebb, 97 új koronavírus-fertőzést igazoltak vasárnap Hargita megyében, ezzel 16 570-re nőtt a járvány kezdete óta azonosított esetek száma – derül ki a Hargita Megyei Prefektusi Hivatal közleményéből. Újabb halálesetet ezúttal nem jelentettek, így a koronavírussal összefüggésbe hozható elhalálozások száma továbbra is 873.
A gyógyultak száma kilencvennel nőtt az elmúlt huszonnégy órában, ezáltal eddig összesen 14 361-en győzték le a fertőzést. A csíkszeredai, székelyudvarhelyi, gyergyószentmiklósi és maroshévízi kórházakban kezelés vagy megfigyelés alatt állók száma 174 (egy nappal korábban 149 volt ez az érték), otthoni elkülönítésben 1227-en vannak, házi karanténban pedig 675-en tartózkodnak a megyében.
A már korábban igazolt fertőzöttek újratesztelése során Hargita megyében hat páciens esetében kaptak újabb pozitív eredményt – olvasható a központi Stratégiai Kommunikációs Csoport tájékoztatásában. Ebből az is kiderül, hogy ezer lakosra jelenleg 5,38 igazolt fertőzés jut a megyében az elmúlt tizennégy nap adatai alapján.
A meteorológusok előrejelzése szerint csütörtök reggelig hideg időre, csapadékra, jegesedésre és heves szélre lehet számítani országszerte.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) hétfőn közölt adatai szerint a villamos energia, a kávé és kakaó ára, valamint a vasúti szállítás díja nőtt a legnagyobb mértékben az elmúlt egy évben.
Páva, aranyfácán, törpe kacsa és még sok kisállat lesz megtekinthető a csíkszentkirályi sportcsarnokban február 20-22. között. A kiállítást a Csikszeredai HOBBY Kisállattenyésztők Egyesülete szervezi.
Klasszikus szerzők után idén egy kortárs alkotó kerül a Nemzetközi Felolvasómaraton középpontjába: Lackfi János műveiből válogathatnak a közös felolvasás résztvevői március 10-én, kedden.
A tavaly decemberi 9,69 százalékról idén januárban 9,62 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Ahogy az várható volt az előrejelzések szerint, ismét téliesre fordult térségünkben is az időjárás, vasárnap este az esőzés havazásba váltott át, és friss hóréteg rakódott le.
Az idei országos költségvetés elfogadásáig még egyedi jóváhagyást sem kaphatnak az egészségügyi és szociális intézmények a megüresedett állások betöltésére. A személyzethiány mindeközben fokozódhat a megszorító intézkedések miatt.
Gázszivárgás miatt lezárták és lepecsételték a fő gázcsapot vasárnap késő este Marosvásárhelyen egy 44 lakrészes tömbházban.
szóljon hozzá!