
Karácsony: egy jó reggeli megalapozza az egész napot
Fotó: Erdély Bálint Előd
Két ínycsiklandó reggeli receptjét mutatta be ezúttal Karácsony József. A Főnix Konyha séfje hájas lapba göngyölt sült virslivel és túróval töltött sonkával rukkolt elő.
2021. január 27., 10:382021. január 27., 10:38
„A reggeli a nap legfontosabb étkezése, hiszen ébredés után van a legnagyobb szükségünk energiára, amikor dolgozni indulunk” – hangsúlyozta Karácsony József, a Főnix Konyha séfje. Mint mondta, ilyenkor rendszerint hideg ételt veszünk elő, ám ha kicsit dolgozunk vele, akkor eltérhetünk a megszokottól és meglephetjük ízlelőbimbóinkat.
– fogalmazott.
A séf karajos törthúsból, bélszínből, illetve hosszú húsból készített sonkákat szeletelt fel vékonyra. Juhtúrót vett elő, amelyhez friss reszelt tormát, némi kapribogyót és apróra vágott kaprot, valamint lyoni hagymát adagolt.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Mindezt sóval és borssal fűszerezte, majd jól összekeverte a hozzávalókat.
– magyarázta. A masszát ezután fel kell göngyölni a sonkákkal.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az ételt friss salátaágyon érdemes tálalni, és fokhagymás olívaolajban pirított kenyérrel vagy akár bagettel is fogyaszthatjuk. Természetesen az csak még étvágygerjesztőbbé teszi a reggelit, ha különböző zöldségeket is elhelyezünk a tányéron. Az étel mellé kedvenc teánkat készíthetjük el – a séf ezúttal a mentát választotta alapanyagként.
„A virsli elkészítésének legegyszerűbb módja, ha sós vízben főzzük meg, de kemencében sütve még finomabb lesz, főleg ha van otthon némi hájas lapunk is” – mondta Karácsony.
Üzletben is vásárolhatunk, de magunk is elkészíthetjük a hájas lapot
Fotó: Erdély Bálint Előd
Rámutatott, hájas lapot régen is készítettek otthon disznóvágáskor, így némi kitartással magunk is előállíthatjuk. Röviden, le kell venni a hártyát a sertés hasi részén található hájról, majd azt liszt és tojás adagolásával addig kell tűrögetni, nyújtani és gyúrni, amíg vékony rétegekre szakad.
Természetesen ha valaki a könnyebb utat választaná, üzletben is beszerezheti ezt a hozzávalót. A szakács is a boltban vásárolt ezúttal. Ezt hajtogatta rá a szárnyasból, illetve sertésből készült virslikre, majd a külső részt olívaolajjal kente le. Ekkor zsírpapírt tett a tepsibe, és arra helyezte rá az ételt, valamint néhány szelet olívaolajjal megkent és durva sóval ízesített bagettet.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A sütőt 200 Celsius-fokra hevítette, majd tizenöt percig hagyta készülni a virsliket, vigyázva, hogy ne szakadjanak ki.
– így Karácsony József.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Tálaláskor a virslik és a csípős dijoni mustár mellett néhány főtt tojás is helyet kapott a tányéron, amelyek kilenc percig készültek a lobogó sós vízben. Ezeket meghámozta, négybe vágta, majd sóval, némi apróra vágott petrezselyemzölddel és citromlével ízesítve tálalta.
Oroszországhoz köthető hackerek romániai intézmények e-mail-fiókjaiba is behatoltak egy, főként ukrajnai célpontokat érintő kibertámadás során.
Az új kormány megalakulása után Sulyok Tamás köztársasági elnöknek távoznia kell hivatalából – közölte szerdán, Budapesten újságírókkal a választáson győztes Tisza Párt elnöke, aki ezt követően a Sándor-palotában találkozott az államfővel.
Gernyeszegen kedden késő este egy autó elütött egy medvét. Az ütközés után a nagyvad elszaladt, egyelőre még nem találták meg.
Januárhoz képest februárban 39 lejjel (0,7 százalékkal) 5557 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Újabb Ro-Alert üzeneteket kaptak szerda hajnalban Tulcea megye északi részének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben, miután a hadsereg radarjai drónrajokat észleltek a román-ukrán határ térségében.
Szerdán kezdik meg hároméves mandátumukat a legfőbb ügyészség, a korrupcióellenes ügyészség (DNA), illetve a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni Ügyészség (DIICOT) új vezetői: Cristina Chiriac, Ioan-Viorel Cerbu és Codrin-Horațiu Miron.
Minden eddigi jó intézkedést megtart a Tisza-kormány, ez benne van a 240 oldalas programjukban is – mondta Magyar Péter a Kossuth Rádió Jó reggelt Magyarország! című műsorában szerdán.
A Richter-skála szerint 3,3-as erősségű földrengés történt szerdán 5 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter kedd esti bejelentése szerint az amerikai kormány hivatalosan megerősítette, hogy a romániai Lukoil ideiglenesen mentesül a szankciók alól, így 45 napon belül újraindulhat a Petrotel-Lukoil finomító.
Egyhetes sebességellenőrzési akciót tart országszerte a közutakon a rendőrség április 13–19. között, egy kiemelt nappal, amikor ígéretük szerint 24 órás folyamatos mérést végeznek.