
Hetven gyerek oktatására lesz alkalmas az új épület
Fotó: Erdély Bálint Előd
Néhány belső munkálat és a tereprendezés van hátra még a Székelyszentkirályon épülő, hetven gyerek befogadására alkalmas napköziotthon befejezésééig, így a tervek szerint ősszel birtokba vehetik azt a kicsik. A későbbiekben egy modern játszóteret is kialakítanak az udvaron.
2021. május 05., 20:502021. május 05., 20:50
Hetven gyerek befogadására alkalmas, kétszintes napköziotthon épül az Oroszhegy községhez tartozó, ezerszáz lelkes Székelyszentkirályon egy, a régi óvodához tartozó területen. A leromlott épületeket szakértői javaslatra elbontották, az egykori tornatermet pedig kibővítették, valamint az alapját is megerősítették, hogy újabb szintet építhessenek a meglévőre. Közösségi és tantermeket, ugyanakkor elegendő mellékhelyiséget és konyhának való részt alakítottak ki a belső részen.
Bálint Elemér Imre oroszhegyi polgármester lapunknak elmondta, tavaly óta felszerelték az ajtókat és az ablakokat az 580 négyzetméteres hasznos felületű épületben, ugyanakkor a fűtésrendszert is kialakították, akárcsak a villanyhálózatot. Ezek mellett
Fotó: Erdély Bálint Előd
Az elvégzettekhez képest viszonylag kisebb munkálatok vannak hátra az épület esetében, ahol például a padlózatot kell kialakítani. Az udvaron viszont több munkájuk lesz, hiszen földbe kell kerüljön a szennyvízülepítő berendezés, majd
Az intézmény bejáratához pedig egy székely kaput képzeltek el.
Az elöljáró arra is kitért, hogy egy magyarországi támogatójuktól ígéretet kaptak egy modern játszótér berendezésének finanszírozására, ám az jó eséllyel csak az intézmény megnyitása után fog megvalósulni. Az építkezési munkálatokat egyébként őszig kell befejezni.
A hárommillió lej értékű beruházás megvalósításáért az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) pályázott sikeresen az önkormányzat, ám az összegnek közel a felét önrészként kellett volna biztosítani. Bálint Elemér Imre rámutatott, időközben változtak a jogszabályok, már elszámolhatók a projekt részeként a tűzvédelem szempontjából fontos munkálatok is, így a fejlesztési minisztérium munkatársaival folyatott egyeztetés után minimálisra csökkent a helyi önkormányzat által biztosítandó összeg. Az eredeti 2015-ös tervekhez képest egyébként több módosítást is végre kellett hajtani, éppen a tűzvédelmi rendelkezések miatt.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!