
Pál Tamás, az Eco-Csík Kft. igazgatója adott eligazítást a szelektív hulladékgyűjtőpont használatáról
Fotó: Veres Nándor
A csíkszéki települések 80–90 százalékában a hulladékgazdálkodási munkát a társult önkormányzatok tulajdonában lévő Eco-Csík Kft. végzi – méltatta az összefogást Csíkszeredában Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter. Korodi Attila polgármester szerint növelni kellene az Eco-Csík Kft. műveleti területét.
2021. április 01., 13:182021. április 01., 13:18
2021. április 01., 16:152021. április 01., 16:15
Csíkszeredában, az egyik Kalász lakótelepi hulladékgyűjtőpontnál tartott – nem sok újdonságot tartalmazó – sajtótájékoztatót Tánczos Barna környezetvédelmi, vízügyi és erdészeti miniszter. A tárcavezető közölte, a csíkszéki települések 80–90 százalékában a hulladékgazdálkodási munkát a társult önkormányzatok tulajdonában lévő Eco-Csík Kft. végzi, ez pedig – a miniszter szerint –
Országos szinten – folytatta Tánczos – inkább az a tendencia érvényesül, hogy az önkormányzatok magáncégekkel kötnek szerződést a hulladékgazdálkodásra, ez a módszer azonban számos településen eredményez vitát, megoldatlan konfliktusokat, pert az önkormányzatok és a szolgáltató között.
„Csak Csíkszeredában a begyűjtött hulladék 21 százalékát képes újrahasznosítani az Eco-Csík Kft., ez pedig nagyon nagy eredmény, figyelembe véve azt, hogy az országos átlag e téren csupán 3–4 százalék” – mondta Korodi Attila, a hargitai megyeközpont polgármestere, hozzátéve, a vállalat illetékeseivel arról folytatnak megbeszéléseket, hogy ezt az arányt növelni tudják, illetve
Az Eco-Csík Kft. 2009-ben jött létre, többségi tulajdonosa Csíkszereda önkormányzata. Szolgáltatási területe Csíkszeredára, Alcsíkra (Csíkszentlélek, Csíkszentkirály, Csíkszentimre, Csíkszentsimon, Tusnád, Csíkszentgyörgy, Csíkszentmárton, Csíkkozmás és Kászonaltíz), egyes felcsíki községekre (Csíkcsicsó, Madéfalva, Csíkrákos, Csíkszentmihály és Csíkpálva), valamint Lövétére terjed ki.
Korodi Attila szót ejtett arról is, hogy noha az Eco-Csík Kft. igyekezne további Hargita megyei településekre is kiterjeszteni a szolgáltatási területét, azaz nagyobb részt kérni a megyei integrált hulladékgazdálkodási rendszerből, ezt az országban jelen lévő szabályozások nehezen teszik lehetővé, ezért változtatásokra lenne szükség e téren.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
szóljon hozzá!