
A városi karácsonyfa fényeit hétfőn 19 órakor kapcsolják fel. Archív
Fotó: Haáz Vince
Azt már megszokhattuk, hogy december 5-én borul ünnepi fényekbe Marosvásárhely, de idén a karácsonyi vásárt is a Mikulás hozza el. December 5-én nyílik, és négy héten át tart nyitva Marosvásárhely belvárosában a nagyszabású karácsonyi vásár, amely nemcsak ajándékokat, enni- és innivalókat jelent majd, hanem ünnepre hangolódó programokat is.
2022. december 04., 15:102022. december 04., 15:10
A tavalyi sikereken felbuzdulva idén is nagyszabású karácsonyi vásárnak ad otthont Marosvásárhely, de míg az első rendezvény a Színház téren és a Vársétányon zajlott,
a következő négy hétben mintegy ötven helyi kézműves és termelő, ételeket, italokat készítő várja a látogatókat. A Színház téri faházikókban főként az ajándékkeresőknek érdemes szétnézni, a Rózsák terén pedig termelők finomságaival, karácsonyi falatokkal, illetve forró itallal és harapnivalóval várják majd a vásárlókat.
A vásár hétfőn 15 órától nyitja meg kapuit, és ezúttal nem csupán karácsonyig lesz nyitva, hanem egészen év végéig várják egyes kézművesek, termelők a vásárlókat. A karácsonyi vásár hétköznaponként 15 és 21 óra között, illetve szombaton és vasárnap 11 és 21 óra között tart nyitva.
A városi karácsonyfa is a Színház téren kap helyet, a hétvégén már díszítették, hétfőn 19 órakor pedig felkapcsolják a díszkivilágítását. Az ünnepi momentumról nem hiányzik majd a karácsonyra hangolódó műsor sem: a Színház téri színpadon 18.30-tól elsőként a Gyermekek palotájának tánccsoportja lép színpadra, majd a Marosi Virágok kórust hallhatjuk, őket követi a Református Kollégium kórusa, illetve zárásként a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia kórusának repertoárjából hallhatunk karácsonyi dalokat. Az esemény alatt,
Erre a két órára a teljes központ le lesz zárva a forgalom előtt. Ebben az időintervallumban kizárólag a Mikulásbuszok közlekedhetnek a főtéren, és a többi központon áthaladó buszjárat a Cuza Voda utca felé lesz átirányítva.
A Színház téri színpad a vásár alatt végig ott marad, és előbb csak hétvégenként, majd a karácsony előtti héten már hétköznap is programoknak ad otthont: élő zene, tánc, néphagyományok mind-mind gazdagítják majd a műsort. Idén sem hiányzik majd a Mikulás-vonat, ahogy a Mikulás sem, de
Az Országos Adó- és Pénzügyi Hivatal (ANAF) átszervezésének részeként több tucat városi és községi kirendeltséget számolnak fel. Alexandru Nazare pénzügyminiszter szerint az alkalmazottakat nem bocsátják el, hanem áthelyezik más területekre.
Lezuhant a felüljáróról egy személyautó pénteken délelőtt Jászvásáron, miután összeütközött egy kamionnal. A mentőegységek még a helyszínen vannak, a román közszolgálati rádió jászvásári stúdiója szerint egy nő életét vesztette.
Segítségét kért egy nő csütörtök este a 112-n a békási vidéki rendőrőrstől, miután fenyegetve érezte magát, férjét és lányát 37 éves vejétől, amennyiben annak felesége és három gyermeke nem tér vissza közös otthonukba.
Erős szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) pénteken huszonegy megyére.
Tavaly 131 kilométerrel bővült a romániai autópálya-hálózat; a közúthálózat hossza 87 220 kilométert tett ki, amiből 18 193 kilométer (20,8 százalék) országút, 35 131 kilométer (40,3 százalék) megyei út, 33 896 kilométer (38,9 százalék) pedig községi út.
Az Európai Unión kívülről érkező külföldi munkaerő toborzását szigorító sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány, amely egyszerűsíti és átláthatóvá teszi az érdekelt vállalkozások hozzáférését a külföldi munkaerőhöz.
Jelentősen megdrágultak az üzemanyagok pénteken a romániai töltőállomásokon: a gázolaj literenkénti ára helyenként ismét 9 lej fölé emelkedett, a benziné pedig a 8,7 lejt is eléri egyes hálózatokban.
Megérkeztek az első kőolajszállítmányok a Barátság-vezetéken Magyarországra és Szlovákiába – közölte a Mol Nyrt. a Budapesti Értéktőzsde honlapján csütörtökön.
Több egymást követő éjszaka medve járt a marosvásárhelyi Somostetőn, a nagyvadat a térfigyelő kamerák is rögzítették. A városvezetés óvatosságra inti a lakosságot.
Mircea Abrudean szenátusi elnök csütörtökön kijelentette, hogy jelenleg a kisebbségi kormány a „legkézenfekvőbb” megoldás.
szóljon hozzá!