
A szűrővizsgálatok is az egészség védelmét szolgálják. Képünk illusztráció
Fotó: Veres Nándor
Az egészség világnapját minden évben április 7-én tartják, ezen a napon alakult meg ugyanis 1947-ben az Egészségügyi Világszervezet. Mivel utóbbi szerint az idei egészségügyi világnap mottója az Our planet, our health, azaz A mi bolygónk, a mi egészségünk, ezúttal annak hangsúlyozására fektették a hangsúlyt, hogy mindenki a saját egészségéért felelős.
2022. április 07., 09:462022. április 07., 09:46
2022. április 07., 09:492022. április 07., 09:49
A Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház ennek jegyében, ebben az évben két tájékoztató videóval készül a világnap alkalmából, amelyekben
Kiss Edit szóvivő szerint a videókat a nap folyamán teszik közzé a kórház Facebook-oldalán és weboldalán.
A Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság szintén a már említett mottó alapján kérte a közösségi asszisztenseket, iskolákat, hogy hívják fel a lakosság és a diákok figyelmét a bolygó és a saját egészségük védelmére.
A Gyergyószentmiklósi Városi Kórház emellett egy tájékoztatót tart a világnapon a szűrővizsgálatok fontosságáról.
Noha régebben az egészségügyi világnap alkalmából többek között ingyenes vizsgálatokat, például vérnyomás- vagy vércukorszintméréseket is tartottak, ez az utóbbi években elmaradt. A Hargita Megyei Egészségügyi Igazgatóság gazdasági aligazgatója szerint azonban a jövőben, ha a járványhelyzet megengedi, újraindulhat ez a kezdeményezés.
Két olyan zenekar várta péntek este a tusványosi közönséget, amely nem először állt az itteni színpadon: a Maszkura és a tücsökraj, valamint a 4S Street egyaránt ismerősként tért vissza.
A Padina térségében talált több fémdarab feltehetően abból a drónból származik, amelyet pénteken a román légierő egyik F-16-os vadászgépe lőtt le – közölte Buzău megye prefektusa.
A textiliparban végzett fogyasztóvédelmi ellenőrzések szerint az elemzett minták 67 százaléka nem felelt meg az előírásoknak: a címkéken feltüntetett összetétel nem egyezett meg a felhasznált anyagokkal – derül ki a hatóság féléves összesítéséből.
Komoly digitális biztonsági kockázatokat rejthet a kávézókban, repülőtereken vagy szállodákban elérhető ingyenes wifi használata – figyelmeztetett pénteken az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
A védelmi minisztérium képviselői pénteken közölték, hogy mielőtt a román légierő F-16-os vadászgépe megsemmisítette a román légtérbe engedély nélkül behatolt drónt, az olasz légierő Eurofighter Typhoon gépe is rakétát indított rá, de nem találta el.
Négy férfi keveredett verekedésbe péntekre virradóra egy marosvásárhelyi vendéglátóegység teraszán, a konfliktus során egyikük fejsérülést szenvedett, ezért kórházba szállították.
Vesztegetés elfogadásának gyanúja miatt őrizetbe vette a DNA a bukaresti fegyvergyár vezérigazgatóját, Mihai Rafiut, valamint a plopeni-i fegyvergyár vezérigazgatóját és kereskedelmi igazgatóját, Alexandru Tiberiu Pîrvut és Liliana Sorescut.
A kiszámíthatóság, a megmaradás és a politikai érdekképviselet kérdései kerültek a középpontba a 35. Tusványos hagyományos nemzetpolitikai kerekasztalán, ahol magyar szervezetek vezetői értékelték közösségeik helyzetét és a jövő kihívásait.
Elfogadták a Barátok kertje és a Fűzhát övezeti rendezési terveit a csíkszeredai önkormányzati képviselők pénteki, rendkívüli ülésén. A városvezetés szerint ezzel hosszú távon új lakóövezetek kialakításának alapjait teremtették meg Csíksomlyón.
Román F–16-os vadászgép semmisített meg pénteken egy drónt, amely behatolt a román légtérbe – jelentette be Nicușor Dan államfő.
szóljon hozzá!