
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Illegális faanyag-szállítót fogtak el a szászrégeni rendőrök szerdára virradóra. Az elkövetők közel 26 köbméter faanyaggal szállítottak többet, mint amennyiről el tudtak számolni.
2024. március 27., 20:382024. március 27., 20:38
2024. március 27., 20:402024. március 27., 20:40
Az Erdészeti és Halászati Védelmi Hivatal rendőrei egy 15 ezer euró értékű kisteherautót és 32,83 köbméter fát foglaltak le egy esetleges erdészeti szabálytalanságokról szóló bejelentést követően.
Március 27-én éjfél után 30 perccel értesítették a szászrégeni rendőrséget egy lehetséges illegális faanyag-szállításról, a szóban forgó járművet egy szintén szászrégeni kereskedelmi vállalat udvarán parkolták le.
A rendőrök a megadott helyszínen azonosították is a járművet, amely egy nyergesvontatóból és egy kisteherautóból állt. A két kísérő dokumentumon pedig csupán hét köbméter faanyag (lucfenyő) mennyisége szerepelt.
A járművet a Szászrégeni Erdészeti Hivatalba vitték, ahol a mérésekből kiderült, hogy valójában 32,83 köbméter faanyagot szállított, ami 25,83 köbméterrel több, mint a kísérő dokumentumokban feltüntetett mennyiség.
A rendőrök bűnügyi eljárást indítottak, ugyanakkor a 15 ezer euró értékű kisteherautót és a teljes faanyagot lefoglalták.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
Öt, Ukrajna felől érkező drón sértette meg Moldova légterét szerda éjszaka, egy további drónt pedig lezuhanva találtak Chișinău közelében.
Nem szabad a határidő miatt elhamarkodottan elfogadni a közalkalmazotti bértörvényt Kelemen Hunor szerint. Az RMDSZ elnöke úgy véli, a jelenlegi tervezet több ágazat problémáira sem ad megfelelő választ.
szóljon hozzá!