
Fotó: Barabás Ákos
Alapfokon Puskás Katalin, a székelyudvarhelyi polgármesteri beruházási osztályának volt igazgatójának javára döntött a Hargita Megyei Törvényszék: a perre azért került sor, mert tavaly januárban egy, a polgármester által kiadott rendelet értelmében több mint 250 ezer lejt kellett volna a volt alkalmazottnak visszafizetnie a város részére. A bíróság most arra kötelezi a városvezetőt, hogy vonja vissza a rendeletet.
2020. augusztus 07., 17:512020. augusztus 07., 17:51
2020. augusztus 09., 14:532020. augusztus 09., 14:53
A szejkefürdői szennyvízhálózat kiépítése kapcsán robbant ki a botrány Székelyudvarhelyen: Gálfi Árpád polgármester azzal vádolta a polgármesteri hivatal beruházási osztályát, főként annak vezetőjét, Puskás Katalint, hogy a fejlesztés során több olyan rendellenesség is történt, amely révén anyagilag is megkárosult a város.
Továbbá, egy 2019 január 25-én kiadott polgármesteri rendeletben a városvezetés megállapította, hogy 257 455 lejes kár érte a várost, és ugyanakkor kimondták, hogy ezért Puskás Katalin a felelős.
Az ügy miatt Puskás Katalin perbe hívta a várost, az alapfokú döntést pénteken reggel mondta ki a Hargita Megyei Törvényszék:
A döntés megfellebbezésére 15 nap áll a polgármester rendelkezésére.
A 2026-os állami költségvetés tervezetét várhatóan a jövő hét végén terjeszti a kormány a parlament elé – jelentette ki kedden Marian Neacșu szociáldemokrata (PSD) miniszterelnök-helyettes.
Házkutatásokat tartottak és két férfit őrizetbe vettek kedden egy olyan ügyben, amelyben külföldön körözött gépkocsik értékesítését vizsgálják a hatóságok – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Következő ülésén a kormány sürgősségi rendeletet fogad el a helyi adók felülvizsgálatáról – számolt be kedden az RFI-nek adott nyilatkozatában Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke.
Ukrajna mindannyiunkért harcol, és csodálatra méltó bátorsággal és kitartással fenntartja az egész kontinens biztonságát – üzente Nicușor Dan államelnök az orosz–ukrán háború kitörésének negyedik évfordulóján.
Míg tegnap csak egyes kutaknál haladta meg a 8,2 lejt egy liter gázolaj ára, addig mára ez általánossá vált: alig találni olyan üzemanyagtöltő-állomást, ahol ezalatt kínálnák a dízelt. Sőt, van ahol egy bani híján már 8,3 lej.
Hargita megyére jellemző ételek receptjeiből készítenek kiadványt, és bevezetik a „narancslepke” minősítést a vendéglátók számára. Mindemellett számos programmal készülnek a jövő évre, amikor a megye viseli az Európa Gasztronómiai Régiója címet.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) újabb első- és másodfokú riasztásokat adott ki havazás és hóviharok miatt az ország több régiójában.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint az állami költségvetés tervezete elméletileg a jövő héten kerül megvitatásra a parlament elé.
Több tízezernyi hamisított ruházati cikket, parfümöt és bőrárut foglaltak le a román határrendészek egy olyan kamionból, amelyet az országban jegyeztek be, de török sofőr vezette. A lefoglalt áru értékét mintegy hétmillió lejre becsülik.
A Wizz Air a héten szerda éjjel és csütörtök reggel között átmenetileg szünetelteti a foglalási és digitális ügyfélszolgálati rendszereinek elérhetőségét, mivel a légitársaság ütemezett karbantartást hajt végre – közölte a Wizz Air hétfőn az MTI-vel.
7 hozzászólás