
Betonhidak felújítását is tervezi a Maros megyei önkormányzat
Fotó: Haáz Vince
Maros megyét Szeben és Hargita megyékkel összekötő utak korszerűsítését tűzte ki célul 2021-re a Maros megyei önkormányzat, amely a megyei úthálózat javítási munkálatait is folytatja idén.
2021. május 26., 08:592021. május 26., 08:59
Európai uniós pályázatból végzi a Nyárádtő és Dicsőszentmárton közötti 151B és 142-es jelzésű megyei útszakasz felújítását a Maros megyei önkormányzat, akárcsak a Szeben és Maros megyét összekötő Szentágota és Segesvár közötti 106-os megyei út korszerűsítését. Ugyanakkor folytatódnak a megyei úthálózat javítási munkálatai is.
Az idei költségvetésből a Maros Megye Tanácsa 62,5 millió lejt szán karbantartásra, javításra és korszerűsítésre. Idén folytatják a 153C jelzésű megyei út Szászrégen – Laposnya – Hargita megye határa közti 12 km-es szakasz felújítását, amire ezúttal mindössze 50 ezer lejt szántak, továbbá a tervek között szerepel az útpadka kialakítása, árkok karbantartása a 135-ös megyei út Marosvásárhely – Nyárádszereda – Sóvárad – Hargita megye határa közötti szakaszon. Erre 5,2 millió lejt hagyott jóvá a testület.
Kátyúzásra és hídjavításra is sor kerül a 134-es és 153G jelzésű megyei út egy-egy részén, erre egyenként 300 ezer lejt, míg egy-egy betonhíd javítására Nyárádgálfalván a 151D jelzésű megyei út részeként, illetve Széplakon a 151B jelzésű megyei út részeként 500–500 ezer lejt tartalékolt a megyei tanács.
Idén elkészül továbbá három nagy útszakasz felújításának műszaki terve is: a 151D jelzésű megyei út Nyárádtő és Ákosfalva közötti szakaszán, a 152A, 151A és 151-es megyei utak Marosvásárhely – Bánd – Mezősályi – Nagysármás és Beszterce-Naszód megye határa közötti szakaszán, valamint a 135-ös megyei út Marosvásárhely – Sóvárad és Hargita megye határa közötti szakaszán.
A helyreállítási forrásokból elkülönített összeg kimerüléséig ingyenes marad az első elektronikus személyi igazolvány kiállítása. Az erről szóló határozatot pénteki ülésén fogadta el a kormány.
A Richter-skála szerint 3,2-as erősségű földrengés történt pénteken 14 óra 23 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Újabb harminc nappal meghosszabbította a bányakatasztrófa miatti vészhelyzetet Parajdon a helyi katasztrófavédelmi bizottság.
A Duna vízhozama Báziásnál, ahol a folyam belép Romániába, pénteken továbbra is 1400 köbméter másodpercenként, amely az 1985-ben jegyzett történelmi mélypontnak felel meg – közölte pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy az közalkalmazotti bértörvénynek még nincs olyan konszenzusos változata, amelyet megszavazna a parlament, de a pártok felelős hozzáállásával a következő napokban el lehetne fogadni.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el pénteken az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) több folyó vízgyűjtő medencéjére.
A meteorológusok újabb figyelmeztetéseket adtak ki légköri instabilitás, megerősödő szél, viharok és jelentős mennyiségű csapadékot hozó felhőszakadások miatt. A riasztások pénteken és szombaton Románia 33 megyéjére érvényesek.
Három hét folyamatos drágítás után pénteken újra csökkentették a benzin és a gázolaj árát az üzemanyag-forgalmazók. A benzin 15 banival, a gázolaj 20 banival lett olcsóbb literenként.
Újabb Fidelis-kötvényeket bocsát ki péntektől a pénzügyminisztérium.
Csapadékra, megerősödő szélre, villámlásra és jégesőre figyelmeztető előrejelzést adtak ki pénteken délelőtt több csík- és udvarhelyszéki településre.
szóljon hozzá!