
Összesen hat hidat építettek újjá, illetve korszerűsítettek Máréfalván
Fotó: Beliczay László
Új hidak épültek, ugyanakkor a meglévők korszerűsítését is elvégezték Máréfalván, így már csak néhány utca leaszfaltozása maradt hátra. A folyamatban lévő és az elvégzett beruházások mellett járdaépítésre is készül az önkormányzat.
2021. július 27., 13:202021. július 27., 13:20
2021. július 27., 15:142021. július 27., 15:14
Az Európai Unió Vidéki Beruházások Ügynökségénél (AFIR), illetve az Országos Vidékfejlesztési Programban (PNDL) pályázott sikeresen a máréfalvi önkormányzat 4,37 millió, illetve 5 millió lejért új hidak építése és a régiek közül néhány felújítása, valamint az utcák modernizálása érdekében.
A betervezett aszfaltozások 85 százaléka megvalósult a két projekt részeként, már csak hat kisebb utcát kell korszerűsíteni – mondta el lapunknak Kovács Imre máréfalvi polgármester. Rámutatott:
Fotó: Beliczay László
„Ez év végéig van időnk elvégezni a felújításokat a pályázatban megszabott határidő szerint, ezért döntöttünk a kivitelezés mellett, hiszen nem akarunk pénz nélkül maradni. Ha a későbbiekben fel is kell törni az aszfaltot az új vezetékek földbehelyezéséért, akkor kérni fogjuk, hogy az út szélén végezzék azt, hogy minél kevesebb kár keletkezzen. Persze nem az utcák teljes hosszában lesznek ilyen gondok, csupán egy-egy kisebb részen.
– fogalmazott az elöljáró. Arról is beszélt, hogy a felújítások részeként megerősítettek, illetve újjáépítettek egy hidat a Telekság patak felett és kettőt a Fenyéd patakon. Még egy gyalogátkelő is épült utóbbi patakon átvezetve. Ezenkívül két új hidat is építettek ki a Medvenyelv patak mentén is.
Fotó: Beliczay László
Kovács Imre kérdésünkre elmondta, településük nyolcvan százalékán már van járda legalább a főút egyik oldalán, de a fennmaradó részen is szeretnének hasonló beruházást végezni. Ennek érdekében már el is készült a tervek jó része, remélik, hogy ősszel meghirdethetik a közbeszerzési eljárást a megfelelő kivitelező megtalálása érdekében. Egy 850 ezer lej értékű projektről van szó, amelyet saját forrásból, illetve Hargita Megye Tanácsának támogatásával valósítanak meg.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
A háborút nem egy szuperhatalom nyeri meg, hanem a mindenható szeretet, az emberiséget a nyomortól nem a megszámolhatatlan gazdagság, hanem a szeretet kifogyhatatlan ajándéka szabadítja meg – mondta XIV. Leó pápa a vatikáni Szent Péter-bazilikában.
Körülbelül 100 métert zuhant a Bucsecs-hegységben az a két turista, akiket a hegyimentőknek végül sikerült megmenteniük vasárnap.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 5 óra 2 perckor Vrancea megyében.
Heves vita bontakozott ki a gyimesbükki Rákóczi-vár felújítása körül, miután Dan Tanasă AUR-os parlamenti képviselő bírálni kezdte a beruházást, illetve annak állami finanszírozását
szóljon hozzá!