
Magyaros mintákkal díszített tortamakett. Újradíszítik a kiállításra
Fotó: Gecse Noémi
Klasszikus, formabontó és modern esküvői tortákat lehet megtekinteni, megkóstolni és megrendelni a harmadik alkalommal megszervezett tortakiállításon május 7-én, a csíkszeredai Novák cukrászdában.
2017. május 02., 11:412017. május 02., 11:41
A megrendelő igénye a legfontosabb egy torta elkészítésekor, a kiállítással alternatívákat, ötleteket szeretnének nyújtani az esküvő előtt álló pároknak vagy bármely más rendezvényt szervezőknek.
– mutatott rá a kiállítás szervezését koordináló Gergely-Menyhárt Katalin, a cukrászda menedzsere.
A kiállítás ötlete Bartis Botondtól származik, a cukrászda korábbi menedzserétől.
– osztotta meg a jelenlegi menedzser. Az esemény társszervezője a Phil.An.Ro eseménydíszítő műhely.
A Gergely-Menyhárt Katalin elmondta, tizenkét tortamakettet állítanak ki. „Próbálunk minden ízlésnek megfelelni, az egyszerűtől a nem hagyományosig nagyon széles a kínálatunk. Népszerűek most ezek a tortamakettek, ezeknek a tetején a legfelső ...emelet... ehető a virággal együtt, ezt szokták felvágni a vendégek előtt. Most nagyon divatos a barackszín, az ezüst és az arany. Az élővirág nem annyira keresett idén, inkább dekorvirágot kérnek gyöngyökkel, kisebb-nagyobb ékkövekkel, brossokkal. Ha viszont élő virágot kérnek, akkor az a levendula vagy a mezei virág. Népszerűek a rusztikus hangulatok, a barna szín. De ahány menyasszony, annyiféle torta, annyiféle ízlés.”
Úgy látja, nagy az érdeklődés a kiállítás iránt, Gyergyószentmiklósról és Székelyudvarhelyről is jelentkeztek már jegyespárok, nem csak Csíkból.
A desszertbárt általában állófogadásokra rendelik, nagyon közkedvelt, mert sokféle süteményt meg tudnak így kóstolni a vendégek. Az édes sütemények mellett számtalan sóst is tudnak ajánlani, ugyanakkor az úgynevezett elköszönő süteményt is igényelik a megrendelők.
Gergely-Menyhárt Katalin hangsúlyozta, azok a párok, akik a kiállításon rendelik meg az esküvői tortát, kedvezményben részesülnek, a díszítést ajándékba adják a torta mellé. A rendezvény délelőtt tizenegy órától este kilenc óráig látogatható.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
Megkéselte apját egy 13 éves lány a Temes megyei Bogároson (Bulgăruș), miután a férfi késsel támadt a gyermek édesanyjára – közölte a Temes megyei rendőrség.
Az államalapító Szent István királyra emlékeztek augusztus 20-án Csíkszeredában. A Mikó-vár udvarán tartott ünnepségen a magyar államiság és a keresztény örökség mellett a közösség összetartó ereje, valamint az új kenyér is a középpontba került.
Az Európai Bizottság szerint nincs ok aggodalomra az unió gázellátásának biztonságával kapcsolatban a téli szezon előtt, a gáztározók töltöttsége csaknem 62 százalékos – közölte csütörtökön Eva Hrncirova, a brüsszeli testület illetékes szóvivője.
Lemondott országgyűlési képviselői mandátumáról augusztus 20-i hatállyal Lázár János, Magyarország előző kormányának közlekedési és beruházási minisztere. A fideszes politikus a Facebook-oldalán jelentette be döntését csütörtök délután.
szóljon hozzá!