
Balról jobbra: Molnár Imola, Szente Katalin, Jakab Orsolya
Fotó: Haáz Vince
Kilencedik alkalommal szervezik meg a Vásárhelyi Forgatagot augusztus 23. és 28. között. A fő helyszín a marosvásárhelyi várban lesz, a zárókoncertet azonban a főtéren tartják. A szervezők sajtótájékoztatón ismertették a programtervet.
2022. június 28., 14:412022. június 28., 14:41
2022. június 28., 21:132022. június 28., 21:13
Fontos lépés, hogy tíz év után végre sikerül a várban ünnepelni – hangsúlyozta a Marosvásárhelyért Egyesület elnöke, Szente Katalin, aki a Vásárhelyi Forgatag fennmaradásának jelentőségéről beszélt, arról, hogy a járványhelyzet után – ami miatt egy évben kimaradt, majd csak a korlátozások betartásával sikerült megszervezni – idén teljes programmal várja a közönségét.
A forgatag idei főszervezője Jakab Orsolya, aki már tíz éve tagja a szervezőcsapatnak, tapasztalatát igyekszik arra fordítani, hogy a magas színvonal megmaradjon, vagy éppenséggel tovább emelkedjen.
Molnár Imola szervező a programok három nagy pillérét mutatta be. Újdonság lesz idén, hogy a szervezők szeretnék megszólítani és a forgatagra bevonzani a 16 és 26 év közötti fiatalokat is, akik számára zenei felhozatallal, bulikkal, illetve különböző, a korosztályt érdeklő és érintő tematikus beszélgetéssekkel készülnek.
A várban tartották a sajtótájékoztatót
Fotó: Haáz Vince
A forgatag programjai is változatosak lesznek, az egészség-, a kiállítás-, a gasztro-, a színház-, a téka-forgatag mellett lesz egy pup-up esemény is, amely a kutyásoknak szól és kínál érdekességeket. A harmadik pillért a zenei programok jelentik, a Kárpát-medencében legismertebb együttesek, előadók lépnek fel,
A Vásárhelyi Forgatag a leginkább családbarát rendezvény a székelyföldi fesztiválok sorában – hangsúlyozták a szervezők, rámutatva arra, hogy a hangulata is meghittebb, közvetlenebb, hiszen ott mindenki megtalálja a helyét.
Jakab Orsolya, a főszervező
Fotó: Haáz Vince
Azt is elmondták a sajtótájékoztatón, hogy ugyanazzal a céllal szervezik a forgatagot, mint a legelején, a keretein nem áll szándékukban továbbra sem változtatni, a nagy kihívást a tartalom jelenti, hiszen minden évben érdekesnek, vonzónak kell lennie, hogy az emberek kimozduljanak, részt vegyenek a rendezvényeken.
Tönkrement a gödrös úton egy beteghez riasztott mentőautó Galac megyében. A sofőr hiába próbálta kikerülni az esővízzel borított hatalmas mélyedéseket, az autó végül lerobbant. Kálváriájukat térfigyelő kamera rögzítette.
Csalásra figyelmeztet az Országos Közúti Infrastruktúrát Kezelő Társaság: az utóbbi időszakban megszaporodtak azok a hamis üzenetek, amelyek az intézmény nevében pénzt akarnak kicsalni az autósoktól.
Az RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor kedden este kijelentette, hogy a kormánynak a korábbi döntését felülvizsgálva a felére kellene csökkentenie helyi adókat és illetéket, mert „nem lehet a nép ellenében kormányozni”.
Noha az európai uniós elvárásoktól messze elmarad a hulladék-újrahasznosítás aránya Hargita megyében, a gyergyóremetei hulladéklerakó láthatóan nagyot javított a megye hulladékgazdálkodási adatain. A települések között viszont nagy különbségek vannak.
Az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője, Csoma Botond szerint jelenleg egyetlen pártnak sem érdeke a kormány megbuktatása, mert „ebben a Románia számára sorsdöntő időszakban” senkinek sem áll érdekében a kormányválság.
A gyermeknevelési díj egészségbiztosítási járulékkötelezettségének (CASS) eltörlését sürgette kedden a Facebook-oldalán a munkaügyi miniszter.
A Országos Kifizetési és Szociális Felügyeleti Ügynökség (ANPIS) kedden bejelentette, hogy ebben a hónapban korábban utalják a szociális juttatásokat, mivel február 8., a megszokott kifizetési nap vasárnapra esik.
Hivatalos lépéseket tesznek a kormánynál az adóterhek mérséklése érdekében: a helyi adók felülvizsgálatát kezdeményezik – jelentette be az RMDSZ. A szövetség szerint a kormány sürgősségi kormányrendelettel lépni tud.
Idén januárban 33 százalékkal kevesebb új autót helyeztek forgalomba Romániában, mint 2025 első hónapjában – derül ki a Gépkocsigyártók és Importőrök Egyesületének (APIA) kedden közzétett előzetes adataiból.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint Ilie Bolojan miniszterelnök megszorító intézkedései az ország stabilitásának legfőbb pilléreit gyengítik.
szóljon hozzá!