
Balról jobbra: Molnár Imola, Szente Katalin, Jakab Orsolya
Fotó: Haáz Vince
Kilencedik alkalommal szervezik meg a Vásárhelyi Forgatagot augusztus 23. és 28. között. A fő helyszín a marosvásárhelyi várban lesz, a zárókoncertet azonban a főtéren tartják. A szervezők sajtótájékoztatón ismertették a programtervet.
2022. június 28., 14:412022. június 28., 14:41
2022. június 28., 21:132022. június 28., 21:13
Fontos lépés, hogy tíz év után végre sikerül a várban ünnepelni – hangsúlyozta a Marosvásárhelyért Egyesület elnöke, Szente Katalin, aki a Vásárhelyi Forgatag fennmaradásának jelentőségéről beszélt, arról, hogy a járványhelyzet után – ami miatt egy évben kimaradt, majd csak a korlátozások betartásával sikerült megszervezni – idén teljes programmal várja a közönségét.
A forgatag idei főszervezője Jakab Orsolya, aki már tíz éve tagja a szervezőcsapatnak, tapasztalatát igyekszik arra fordítani, hogy a magas színvonal megmaradjon, vagy éppenséggel tovább emelkedjen.
Molnár Imola szervező a programok három nagy pillérét mutatta be. Újdonság lesz idén, hogy a szervezők szeretnék megszólítani és a forgatagra bevonzani a 16 és 26 év közötti fiatalokat is, akik számára zenei felhozatallal, bulikkal, illetve különböző, a korosztályt érdeklő és érintő tematikus beszélgetéssekkel készülnek.
A várban tartották a sajtótájékoztatót
Fotó: Haáz Vince
A forgatag programjai is változatosak lesznek, az egészség-, a kiállítás-, a gasztro-, a színház-, a téka-forgatag mellett lesz egy pup-up esemény is, amely a kutyásoknak szól és kínál érdekességeket. A harmadik pillért a zenei programok jelentik, a Kárpát-medencében legismertebb együttesek, előadók lépnek fel,
A Vásárhelyi Forgatag a leginkább családbarát rendezvény a székelyföldi fesztiválok sorában – hangsúlyozták a szervezők, rámutatva arra, hogy a hangulata is meghittebb, közvetlenebb, hiszen ott mindenki megtalálja a helyét.
Jakab Orsolya, a főszervező
Fotó: Haáz Vince
Azt is elmondták a sajtótájékoztatón, hogy ugyanazzal a céllal szervezik a forgatagot, mint a legelején, a keretein nem áll szándékukban továbbra sem változtatni, a nagy kihívást a tartalom jelenti, hiszen minden évben érdekesnek, vonzónak kell lennie, hogy az emberek kimozduljanak, részt vegyenek a rendezvényeken.
Kivonul Romániából az egyik legnagyobb európai nyomdaipari vállalat, az Euro-Druckservice (EDS) – írja a profit.ro gazdasági hírportál a vállalat közleménye alapján.
Újszerű rendezvénnyel örvendezteti meg a sepsiszentgyörgyieket a Kónya Ádám Művelődési ház: bort és kultúrát próbál összebarátkoztatni a kétnapos Háromszéki borestek rendezvény keretén belül.
A közel 15 éve kezdődött hagyományt idén ősszel is folytatja a sepsiszentgyörgyi önkormányzat: köszönteni fogja az arany- vagy gyémántlakodalmukat ünneplő sepsiszentgyörgyi párokat.
Az államalapítás ünnepén arra a felismerésre emlékezünk, hogy egy ország jövőjét nemcsak vezetők, hanem erős, tartós intézmények teremtik meg – mondta csütörtök esti ünnepi beszédében a köztársasági elnök.
Sáncba borult autóhoz riasztották a dédai tűzoltóság munkatársait csütörtökön este: a balesetben egy kiskorú sérült súlyosan.
Augusztus 20-án nagy közösségben ünnepelték meg a sepsiszentgyörgyiek államalapító Szent István királyunkat, egyúttal az új kenyeret is a Szent József templom udvarán megtartott ökumenikus ünnepségen.
Amikor megtörjük a kenyeret és megosztjuk egymással, akkor azt fejezzük ki, hogy egy közösséghez tartozunk – hangzott el a székelyudvarhelyi Jézus-kápolnánál a magyar államalapítás és az új kenyér napján tartott ünnepségen.
A volt kormánykoalíció vezetői jövő héten ismét egyeztetnek Nicușor Dan államfővel a közalkalmazotti bértörvény tervezetéről - jelentette be Radu Burnete elnöki tanácsadó a Cotroceni-palotában tartott csütörtöki megbeszélés után.
Augusztus 20-án, Szent István és az Új kenyér ünnepén idén is összegyűlt a marosvásárhelyi magyarság egy része, hogy áldást kérjenek a magyar népre és az új kenyérre, amely összeköt bennünket vallási és közösségi hovatartozástól függetlenül.
Előzetes letartóztatásban marad az a hét személy, akik botokkal, fejszékkel és kövekkel támadtak rá a Kolozs megyei mentőszolgálat munkatársaira a Récekeresztúr községhez tartozó Kecskehátán – döntött csütörtökön a Kolozs megyei törvényszék.
szóljon hozzá!