
Nagy port kavart egyetlen medve kilövése, a számtalan vadkáreset viszont ingerküszöb alatt marad. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Tánczos Barna lesz a vendége az Erdélyi Médiatér Egyesület új produkciójának, a Krónika Live című videopodcastnek ma délután fél héttől. Románia környezetvédelmi minisztere az elmúlt napokban sokszor volt az országos sajtó célpontja az elhíresült ozsdolai medvevadászat ügyében. A tárcavezetővel legfőképpen erről fognak beszélni az Erdélyi Médiatér Egyesület tapasztalt újságírói: Pataky István, Rédai Attila és Rostás Szabolcs.
2021. május 18., 11:582021. május 18., 11:58
A medvék vagy az emberek védelme a fontosabb? Miközben a környezetvédők kifogásolják, ahogyan az Arthurnak nevezett medvét kilőtte Emanuel von und zu Liechtenstein Ausztriában élő herceg, a székelyföldi sajtóban már szinte mindennaposak a medvekárokról, medvetámadásokról szóló beszámolók.
A kérdőjeles törvényességű vadászatok megszervezésére jut figyelem, de az emberek és a medvék közti „békésebb” együttélés érdekében nem igazán teszik meg a szükséges szakmai lépéseket a hatóságok.
A műsor kedden délután 18.30-tól élőben a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján lesz nézhető.
Súlyos incidens történt péntek reggel a Ryanair Thesszalonikiből a németországi Memmingenbe tartó járatán: a felszállást követően betört a repülőgép egyik ablaka, a kialakult helyzet miatt pedig megsérült egy utas.
Románia az év első felében már biztosította az idei állami hiteligény 49 százalékát – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Alexandru Nazare ügyvivő pénzügyminiszter.
Románia lakónépessége 2080-ra 15,633 millió főre csökkenhet a 2025. január 1-jén nyilvántartott 19,043 millióról – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) legfrissebb népesség-előreszámításából.
Az utcán maradhat a szemét Marosvásárhelyen, miután a prefektúra megtámadta a közigazgatási bíróságon az önkormányzat szemétszolgáltatásra vonatkozó határozatát. A városmenedzser szerint egyelőre nincs gond.
Idén májusban is negatív volt a természetes szaporulat Romániában, a halálozások száma az 1,8-szorosa volt az élve születésekének – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Raed Arafat csütörtökön megerősítette, hogy a katonai ügyészek zárolták a vagyonát, beleértve a bankszámláit is, abban az ügyben, amelyben több személlyel együtt őt is csempészéssel gyanúsítják egy Nagy-Britanniából beszerzett helikopter ügyében.
A marosvásárhelyi Állomás térre szálltak ki a tűzoltók csütörtökön késő este, ahol vasúti talpfák gyúltak meg.
Homokvihar alakult ki szerdán Eforie tengerparti strandjain, a vízimentők beszámolói szerint a szél nagy erővel fújt a tenger felől. Videót is közzétettek az esetről.
3 hozzászólás