
Nagy port kavart egyetlen medve kilövése, a számtalan vadkáreset viszont ingerküszöb alatt marad. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Tánczos Barna lesz a vendége az Erdélyi Médiatér Egyesület új produkciójának, a Krónika Live című videopodcastnek ma délután fél héttől. Románia környezetvédelmi minisztere az elmúlt napokban sokszor volt az országos sajtó célpontja az elhíresült ozsdolai medvevadászat ügyében. A tárcavezetővel legfőképpen erről fognak beszélni az Erdélyi Médiatér Egyesület tapasztalt újságírói: Pataky István, Rédai Attila és Rostás Szabolcs.
2021. május 18., 11:582021. május 18., 11:58
A medvék vagy az emberek védelme a fontosabb? Miközben a környezetvédők kifogásolják, ahogyan az Arthurnak nevezett medvét kilőtte Emanuel von und zu Liechtenstein Ausztriában élő herceg, a székelyföldi sajtóban már szinte mindennaposak a medvekárokról, medvetámadásokról szóló beszámolók.
A kérdőjeles törvényességű vadászatok megszervezésére jut figyelem, de az emberek és a medvék közti „békésebb” együttélés érdekében nem igazán teszik meg a szükséges szakmai lépéseket a hatóságok.
A műsor kedden délután 18.30-tól élőben a Krónika Facebook-oldalán és a Médiatér Youtube-csatornáján lesz nézhető.
A Duna alacsony vízállása miatt a következő 24-72 órában elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, ezzel a villamosenergia-termelés megszűnése - tette közzé honlapján az MVM Paksi Atomerőmű Zrt. csütörtökön kora délután.
Minden előkészítő osztályos kisdiák felszerelt iskolatáskát kap szeptemberben, Marosvásárhelyen – erről döntöttek az önkormányzati képviselők csütörtökön, amikor rábólintottak a helyi köztisztasági vállalat létrehozására is.
A szenátus jogi bizottsága csütörtökön több módosítással elfogadta a köztisztségviselők feddhetetlenségre vonatkozó jogszabályok módosításáról és kiegészítéséről szóló törvénytervezetet, amelyet szerdán a képviselőház már megszavazott.
Egy személyt kórházba szállították csütörtökön Bukarestben, miután két gépkocsi összeütközött az Iuliu Maniu sugárúton – közölte a fővárosi közlekedésrendészet.
A kormány csütörtökön 630 millió euró értékű hitelfelvételt hagyott jóvá a Brassó–Segesvár vasútvonal korszerűsítésére.
Szeptember elsejétől használhatják a páciensek az E-Sănătatea Mea országos digitális platformot – jelentette be csütörtökön az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (CNAS) elnöke.
Elfogadta a kormány csütörtöki ülésén a mezőgazdaságban használt gázolaj jövedéki adójának támogatására szánt költségvetés kiegészítését.
Egyelőre nem állítják le a cernavodai atomerőmű 2-es reaktorát, mert üzemi paraméterei lehetővé teszik a biztonságos működés folytatását – közölte csütörtökön a Nuclearelectrica.
Több ezer juhtenyésztő tüntet csütörtökön Bukarestben az Országos Állategészségügyi és Élelmiszer-biztonsági Hatóság (ANSVSA) székházánál.
Már csak néhány banira van a március végi történelmi csúcstól az üzemanyagok ára, miután a forgalmazók csütörtökön is drágítottak. A gázolaj esetében a jövedéki adó szerdán elfogadott mérséklése eredményezhet árcsökkenést a következő időszakban.
3 hozzászólás