
Ha megtalálják, kilövik a problémás nagyvadat. Képünk illusztráció
Fotó: Erdély Bálint Előd
Többször is megjelent a vasárnapi incidens óta az emberre támadó medve Kissolymosban, ezért a szakemberekből álló bizottság annak kilövése mellett döntött. A nagyvadat azonban meg nem sikerült célkeresztbe venni.
2023. március 13., 15:442023. március 13., 15:44
2023. március 13., 16:082023. március 13., 16:08
Saját portáján támadt egy férfira a medve vasárnap Kissolymosban, a lábán és a karján is megsebesítve az áldozatot.
Ekkor a 112-es bejelentés nyomán a helyszínre siettek a csendőrség, a vadásztársaság, valamint a románandrásfalvi polgármesteri hivatal munkatársai, továbbá egy állatorvos is, akik így a törvényben elrendelt bizottságot megalkotva úgy döntöttek, hogy ártalmatlanítani kell a nagyvadat – tudtuk meg Ionică Șuteu helyi alpolgármestertől. Mint mondta,
Amennyiben ez mégis megtörténik, a vadászok kilövik a problémás nagyvadat.
Az alpolgármester hangsúlyozta, sok medve él a környéken, olyan is volt, hogy négy különböző egyedet láttak egy időben a település határában. Számos gazdaságot dúltak fel az elmúlt időszakban a nagyvadak a község településein, ráadásul
Az elöljáró hangsúlyozta, mindenképp el szeretnék kerülni a hasonlóan veszélyes helyzeteket, ezért is döntöttek a legutóbb emberre támadó egyed ártalmatlanítása mellett.

Saját kertjében támadt rá egy medve egy 73 éves férfira a Románandrásfalvához tartozó Kissolymosban vasárnap. Az áldozatot a mellkasán és az egyik lábán sebezte meg az állat.

Öt alkalommal riasztották lakott területen kószáló medve miatt a hatóságokat a hétvégén Hargita megyében – adja hírül hétfői összegzőjében a Hargita Megyei Csendőr-felügyelőség sajtóosztálya.
Tavaly az előző évhez képest 2,6 százalékkal csökkent a gépkocsigyártás Romániában, összesen 545 510 jármű gördült le a gyártósorról – derül ki a Romániai Gépkocsigyártók Egyesületének (ACAROM) szombaton közzétett adataiból.
A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson – jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.
Nem maradnak magukra kiszolgáltatottságukban a székelyföldi hajléktalanok, a régió minden városában felkészülten várják őket a hajléktalanszállók, nemcsak meleg szállással, hanem meleg étellel is.
Kigyulladt egy autóbusz Segesvár mellett szombat délben, a buszon tartozkodó 47 utas sikeresen kimenekült a járműből, senki nem sérült meg.
Előzetes letartóztatásba helyezték azt a férfit, aki szilveszter éjjelén alkohol hatása alatt, egy heves vita során többször ütötte meg ököllel és rugdosta meg feleségét, elsősorban a fején és a felsőtestén.
A Déda községhez tartozó Maroskövesdre riasztották a tűzoltókat szombat reggel, ahol egy középület műszaki helyiségében ütött ki tűz.
Nem csak hó és fagy, de megerősödő széllökések is jelzik, valóban megérkezett a hideg térségünkbe. Keddig nem is fog változni az időjárás.
„Visszaállt a világ rendje” ezúttal a Keleti-Kárpátok csúcsain és hegyközi medencéiben volt a leghidegebb országszerte.
Mindeddig nem okozott komolyabb fennakadásokat Hargita megyében az erős havazás, de az elkövetkező napokra kiadott sárga jelzésű meteorológiai riasztás többletfeladatokat ró a hatóságokra.
Több mint tíz óra késéssel futott be a bukaresti északi pályaudvarra a Muntenia IR 79 nemzetközi vonat, amely még csütörtök délután indult útnak Budapestről. Az országba való belépés után a mozdony meghibásodott.
szóljon hozzá!