Marosvásárhely Megyei Jogú Város Helyi Önkormányzata tájékoztatja a marosvásárhelyi ideiglenes lakhellyel rendelkező, választásra jogosult állampolgárokat arról, hogy joguk van kérelmezni ideiglenes lakhelyük szerinti felvételüket a Választói névjegyzékbe.
2024. április 08., 11:002024. április 08., 10:47
A(z utólag módosított és kiegészített) 2015. évi 115. sz. Helyi önkormányzati választási törvény 18. cikke (1) bekezdésének az értelmében: „Azok a választásra jogosult állampolgárok, akik a választás időpontja előtt több mint 6 hónappal költöztek ideiglenesen abba a választókerületbe, ahol választás(ok)ra kerül sor, a választás időpontja előtt legkésőbb 45 nappal kérelmezhetik a személyi igazolványuk alapján a polgármestertől az ideiglenes lakhelyük szerinti felvételüket a Választói névjegyzékbe a soron következő választásra vonatkozóan”. Hasonlóan rendelkezik Az Európai Parlament romániai tagjainak a 2024. évi megválasztására, valamint a 2024. évi helyi önkormányzati választások lebonyolítására kijelölt választási időszakban végrehajtandó tevékenységek időrendjéről szóló 2024. évi 199. sz. Kormányhatározat Mellékletének a 71. pontja is.
Marosvásárhely Megyei Jogú Város Helyi Önkormányzata tájékoztatja a marosvásárhelyi ideiglenes lakhellyel rendelkező, választásra jogosult állampolgárokat arról, hogy joguk van kérelmezni ideiglenes lakhelyük szerinti felvételüket a Választói névjegyzékbe. A kérelemhez mellékelniük kell a lebélyegzett lakcímigazoló matricával ellátott, érvényes személyi igazolványuk másolatát.
A kérelmet a személyi igazolvány másolatával együtt legkésőbb 2024. április 25-ig kell benyújtani Marosvásárhely Megyei Jogú Város Helyi Önkormányzatának a Győzelem tér 3. szám alatti Iktatójában, hétfőtől péntekig 8:00 és 15:30 óra között.
Soós Zoltán, Marosvásárhely Megyei Jogú Város polgármestere
Bordi Kinga, Marosvásárhely Megyei Jogú Város főjegyzője
(X – fizetett hirdetés)
Az új év első napjai meghozták a rég várt havazást Romániában, Székelyföld legnagyobb részét is hótakaró borított be szombat reggelre. A legjelentősebb hóréteg Gyergyó- és Marosszéken rakódott le.
A következő napokra érvényes, csapadékra, havazásra, erős szélre és hóviharokra figyelmeztető előrejelzést adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A kedvezőtlen időjárás miatt megszakadt az áramszolgáltatás Szováta és Korond környékén szombat reggel. Több mint 7 ezer háztartás maradt villany nélkül.
A következő három napban az ország teljes hegyvidékén jelentős havazás várható, amely nyomán jelentősen megnövekszik a hóréteg és nő a lavinák kialakulásának veszélye – közölte pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat.
Szerdán, az óév utolsó napján 267 sofőr jogosítványát és 161 gépjármű forgalmi engedélyét vonták be a rendőrök.
Nagyméretű lavina következett be pénteken a Fogarasi-havasokban a Bîlea-tó környékén, a természeti jelenséget kiváltó két síelőnek sikerült épségben megmenekülni – tájékoztattak a Szeben megyei Salvamont képviselői.
Csapadékra és szélre, hegyvidéken pedig hóviharra, újabb hóréteg kialakulására vonatkozó figyelmeztetéseket bocsájtott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat. Az első- és másodfokú riasztások szombat estig érvényesek.
Megkésve ugyan, de több Hargita megyei sípályát is megnyitottak, és szombattól újabb helyeken lehet majd szánkózni, siklani. Érdemes kihasználni a szabadnapokat és legalább egy nagy sétát tenni a szép havas tájakon.
A Kovászna megyei Bodzafordulón volt a leghidegebb péntekre virradóan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint mínusz 14,4 fokig esett vissza a hőmérséklet.
Az előző héthez képest egyértelműen nőtt az influenzás megbetegedések száma Hargita megye tisztifőorvosa szerint, aki azt is elmondta, ezt miért nem tükrözi a légúti megbetegedések számát összegző heti feljegyzés.