
Kozma Mónika
Fotó: Facebook/Kozma Mónika
Elsősorban Marosvásárhely térképre való visszahelyezését, valamint a városi és a Maros megyei szervezet közötti közvetítést vállalja a marosvásárhelyi RMDSZ új választmányi elnöke, Kozma Mónika.
2018. május 02., 12:512018. május 02., 12:51
2018. május 02., 12:522018. május 02., 12:52
Sem a frissen megválasztott tisztségviselő, sem a városi szervezet elnöke, Vass Levente nem titkolta, hogy adódtak olyan helyzetek, melyek véleménykülönbséghez vezettek. Ezekről azonban a helyi román sajtó egy része felnagyítva, elferdítve számolt be, komoly belső konfliktust vizionálva. Újságírói kérdésre válaszolva Kozma Mónika úgy értékelte,
Az új választmányi elnököt nem zavarja az sem, hogy egyeseknek nem tetszik, hogy hölgyként tölti be a tisztséget, mint ahogy az sem okoz különösebb gondot, hogy akadnak olyanok is, akik azt nehezményezik, hogy marossárpataki lakosként került a marosvásárhelyi választmány élére.
– válaszolta lapcsaládunknak a megyei tanácselnök kabinetfőnöke és a gazdaságfejlesztéssel foglalkozó Pro Economica Alapítvány vezetője.
Vass Levente RMDSZ-elnök is arról beszélt, Kozma felkérése szorosan összefügg azzal a tervével, hogy összhangot teremtsen a marosvásárhelyi és a Maros megyei szervezet között. Mint fogalmazott, a város sem létezhet a megye nélkül, de a megye sem székhelye nélkül. „Noha nem kötelezett rá senki, éppen ezért úgy határoztam, hogy ezentúl minden egyes fontos döntést közösen hozunk meg. Ugyanakkor figyelembe vesszük a megyei szervezet autoritását” – hangsúlyozta Vass.
Kozma Mónika megválasztása Kerekes Károly egykori parlamenti képviselő helyébe az utolsó lépést jelentette a marosvásárhelyi RMDSZ tisztújítási folyamatában. Az új választmányi elnök két évvel ezelőtt próbált belépni a politikába, amikor az alsóházi listán szeretett volna egy parlamenti székért versenybe szállni, azonban az előválasztáson, szoros harc után alulmaradt. A szövetség statisztikái szerint
A valamilyen funkcióval rendelkező személyek egyharmada hölgy.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,37 banival (0,07 százalékkal) 5,2353 lejre csökkent a csütörtöki 5,2390 lejről.
Tavaly a legalább tíz embert foglalkoztató európai uniós vállalkozások közel kétharmada (63,6 százaléka) használt valamilyen közösségi oldalt; Románia a sereghajtók közé tartozik e tekintetben.
Több mint háromszáz éves tölgy terebélyesedik a székelyudvarhelyi szovjet síremlék közelében, amely a város legidősebb élő fájának számít. Szakemberek vizsgálatokat végeznek, majd tervet dolgoznak ki a fa életének meghosszabbítására.
Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert. A magashegyi úton 7 és 21 óra között lehet közlekedni.
A bukaresti ügyészség pénteken 60 napra hatósági felügyelet alá helyezte Makaveli néven ismert Alexandru Zidarut.
szóljon hozzá!