
Fotó: Marosvásárhelyi Állatkert
Kis meglepetésekkel és ajándékokkal kedveskedik az állatkert lakóinak szombaton és vasárnap a Mikulás, akivel a gyermekek is találkozhatnak a hétvége folyamán.
2023. december 01., 20:222023. december 01., 20:22
A hosszú hétvégére való tekintettel a megszokottnál korábban látogatja meg a marosvásárhelyi állatkertet a Mikulás.
Szombaton 10 óra 45 perckor érkezik meg a Somostetőre, majd gyalog közelíti meg az állatkert bejáratát, hívogatva a gyereket is, hogy közösen fedezzék fel a régi és új állatokat. Az állatkert kapujában Soós Zoltán polgármester fogadja majd.
A program szerint az első útja a Trópusi házhoz vezet, ahol finomságokat ad át az állatoknak és beszélget a gyerekekkel, felnőttekkel. 12 órakor az elefántokat keresi fel, végül pedig a Zöld Házban mesél és ajándékoz. 15 órakor az istállóban élő négylábúakkal találkozik a Mikulás. Mindegyik helyszínen látványetetés is lesz – hívja fel a figyelmet az állatkert vezetősége.
Vasárnap is 10 óra 45 perc és 15 óra 30 perc között lehet találkozni, beszélgetni a Mikulással a marosvásárhelyi állatkertben.
Sétálni indult Sepsiszentgyörgy főterére, de nem tért vissza az elhelyezési központba az a két lány, akit most a rendőrséggel kerestetnek.
Felújítása után ismét látogatható a gernyeszegi Teleki-kastély, amelyet az elmúlt három évben restauráltak uniós forrásból. A csütörtöki bejáráson Teleki Kálmán gróf mutatta be az épületet, ahol a felújítás során az eredeti értékek megőrzésére törekedtek.
Marosvásárhelyen javában zajlik a városháza által megszervezett ingyenes ivartalanítás. Két rendelőben várják a kutyákat, cicákat.
Az alkotmánybíróság csütörtökön szeptember 23-ára halasztotta Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök július elején benyújtott beadványának tárgyalását.
Száz éve született meg báró Kemény János kezdeményezésére a legendás helikoni íróközösség, az első találkozót 1926 júliusában tartották a Kemény-kastélyban. A jubileum alkalmából háromnapos rendezvénysorozatot szerveznek.
Sztrájkot hirdetnek a kormány gazdasági és szociális politikája ellen a Sanitas szakszervezeti szövetség képviselői.
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna – közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
Két évvel ezelőtt, pontosan ebben az időszakban volt az egyik leghosszabb és legintenzívebb hőhullám Romániában, az időjárási feljegyzések óta – emlékeztet a Meteoplus.
Szeptemberre meghaladhatja a 10 lejt a gázolaj literenkénti ára Romániában, ha tovább súlyosbodik a Perzsa-öböl térségében kialakult konfliktus, emelkedik a kőolaj világpiaci ára, és erősödik a dollár a lejjel szemben.
Továbbra is keresik a hegyimentők a tavaly novemberben a Bucsecs-hegységbeli Țigănești-völgy térségében eltűnt brit fiatalembert – közölte csütörtökön a Brassó megyei Salvamont.
szóljon hozzá!