
Fotó: Ulveczki Csaba
2024. június 28., 10:452024. június 28., 10:45
A Maros Megyei Tanács értesíti az érdekelt személyeket a „DJ135 Marosvásárhely–Sóvárad–Hargita megye határa megyei út egy szakaszának a felújítása – külterületen” projektnek a környezetvédelmi engedélyének a kibocsátásához szükséges kérésnek a benyújtásáról, amelyet elhelyezésre javasolnak Sóvárad község, Sóvárad faluban, Maros megyében.
A javasolt projektre vonatkozó információk tanulmányozhatók a Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség, Marosvásárhely, Hídfő utca 10 sz. alatti székhelyén, hétfőn 9–15 óra között és keddtől péntekig 9–12 óra között, és a projekt titulárisa, a Maros Megyei Tanács, Marosvásárhely municípium Győzelem tér 1 sz. alatti székhelyén, hétfőtől péntekig 8–16 óra között.
Az érdekeltek megjegyzéseiket postán a Maros Megyei Környezetvédelmi Ügynökség, Marosvásárhely, Hídfő utca, 10 sz. alatti székhelyére, elektronikus postán az office@apmms.anpm.ro címre vagy a 0265-314985-ös faxszámra küldhetik.
Elnök nevébe, Szász Zoltán Tibor közügyintéző
Főjegyző, Paul Cosma
(X – fizetett hirdetés)
Román, illetve ukrajnai bűnözők informatikai és vagyon elleni bűncselekményeit vizsgálta ki egy nemzetközi nyomozócsoport, melynek három Maros megyei rendőr is tagja volt.
Nagy mennyiségű csapadék hullt rövid időintervallum leforgása alatt Csíkszeredában és környékén csütörtök délután. A nagy mennyiségű csapadékot nem mindenhol tudta elnyelni a vízelvezető rendszer. Fotókon mutatjuk a vihar utáni állapotokat.
Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő csütörtökön kijelentette, hogy az üzemanyagárak várhatóan a következő napokban csökkenni kezdenek, amint a vállalatok elkezdik eladni az alacsonyabb áron vásárolt készleteket.
Udvarhelyszék után Csíkszékre is lecsapott az vihar csütörtök délután. Rövid idő leforgása alatt nagy mennyiségű víz zúdult le, amit helyenként nem tudott elnyelni az esővíz-elvezető rendszer.
Az utóbbi hetekben több kiskorú is baleset áldozata lett, amelyek elkerülhetőek lettek volna. A rendőrség a kellő óvatosság és körültekintés fontosságát hangsúlyozza a szülők számára.
Udvarokat, pincéket árasztott el a nagy mennyiségű esővíz a csütörtök délutáni felhőszakadás következtében Udvarhelyszéken.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A minap történt, közfelháborodást keltő kutyabántalmazás ügyében újabb információkat kaptunk az azt nyilvánosságra hozó, Forró Bélától: nem a kutya gazdája a hibás, vagy nem úgy, ahogy első pillantásra gondolni lehetne.
Az Európai Unióban (EU) 5,1 százalékkal, az euróövezetben 4,7 százalékkal emelkedtek a lakásárak 2026 első negyedévében az egy évvel korábbihoz képest.
Tánczos Barna ügyvivő mezőgazdasági miniszter szerint elfogadhatatlanul magas a gázolaj ára Romániában.