
Fotó: Bereczky Sándor
2025. május 09., 08:302025. május 09., 08:30
Maros megye a kedvezményezettje a „A Maros Megyei Tanács közigazgatási épületének energetikai felújítása” című projektnek, amely Marosvásárhelyen, a Városháza utca 2. szám alatt valósul meg. A projekt finanszírozása a Nemzeti Helyreállítási és Rezilienciaépítési Terv (PNRR) 5. komponensének – Felújítási Hullám – keretében történik, a Középületek közép- vagy mélyreható energetikai felújítása elnevezésű műveleten belül, a felhívás címe: PNRR/2022/C5/2/B2.1/1, 1. forduló. A beruházás megvalósítása révén növekedni fog a Maros Megyei Tanács közigazgatási épületének energetikai hatékonysága Marosvásárhelyen, a Városháza utca 2. szám alatt.
Maros megye a 16716/7C/2025.04.22. számú szerződés keretében a CONSTRUCT MAPCOM SRL gazdasági szereplőt bízta meg a „A Maros Megyei Tanács közigazgatási épületének energetikai felújítása” elnevezésű beruházás kivitelezési munkálatainak elvégzésével.
A munkálatok kivitelezési időtartama 12 hónap: 2025. 05. 08. – 2026. 05. 08. A jótállási időszak a munkálatok befejezésekor történő átvételtől számítva 60 hónap.
A projekt teljes értéke: 11.556.757,51 lej (HÉÁ-val együtt), amelyből Maros megyének, mint kedvezményezettnek a hozzájárulása: 810.253,75 lej (HÉÁ-val együtt).
(X – fizetett hirdetés)
Az adócsalás és a szabálytalan kereskedés visszaszorítása érdekében tartott ellenőrzéseket szombaton a Hargita megyei rendőrség. Hat kereskedőnél, három helyszínen szabtak ki bírságot összesen több mint 13 ezer lej értékben.
Életét vesztette egy 55 éves, marosvásárhelyi férfi vasárnap a Fogarasi-havasokban, miután túrázás közben szakadékba zuhant – közölte az Argeș megyei rendőrség.
Jóval alacsonyabb gázolajárakat függesztettek ki az üzemanyagtöltő-állomásoknál vasárnap, miután a kormány beavatkozott: ideiglenesen 20 százalékkal csökkentették a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Két spanyol vadászgép lelőtt egy engedély nélkül a román légtérbe behatoló drónt vasárnapra virradóra Galac megyében – közölte Radu Miruță ügyvivő védelmi miniszter.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.