
Fotó: Beliczay László
A közösségi adományok összesítésekor kiderült, hogy öt nap alatt csupán a fele gyűlt össze a bírság összegének, amelyet Gálfi Árpád székelyudvarhelyi polgármesterre szabott ki Hargita Megye Prefektusi Hivatala, amiért március 15-re magyar zászlókkal díszítették fel a várost.
2021. március 26., 21:002021. március 26., 21:00
Mint ismeretes, a kormányhivatal idén is ötezer lejes bírságot szabott ki Gálfi Árpád polgármesterre, amiért magyar zászlókkal díszíttette fel Székelyudvarhelyt március 15-re. Noha Venczel Attila főjegyző korábban lapunknak elmondta, a városháza mindenképp fellebbezni fog a bírság ügyében, a Tiszta Kezekkel Székelyudvarhelyért Mozgalom (TKSZM) vezetősége úgy döntött, hogy
Fotó: Beliczay László
Ennek érdekében gyűjtődobozt helyeztek ki egy a városközpontban lévő cukrászdában, amelynek tartalmát pénteken összesítették a polgármester, valamint helyi- és parlamenti képviselők jelenlétében.
A pénz megszámolása után kiderült, hogy 2606 lejt adományoztak, ami kevéssel több, mint a kiszabott bírság fele.
Fotó: Beliczay László
A pletykákat elkerülendő megerősítette, a büntetés neki szól, nem lehet közpénzből kifizetni. Egyébként számított a bírságra, hiszen meglátása szerint, ha kitűzik a nemzeti színű lobogókat Székelyudvarhelyen, akkor ez elkerülhetetlen.
Ember Attila, a TKSZM elnöke szintén köszönetet mondott az adományozóknak, majd rámutatott, hogy az összegyűlt összeget egy bankszámlán fogják elhelyezni és akkor hasznosítják, ha majd valóban ki kell fizetni a bírságot, ellenkező esetben jótékony célra szeretnék felajánlani.
– fogalmazott.
Fotó: Beliczay László
Gálfi egyébként arra is kitért, hogy hét hasonló ügyben szabtak ki rá bírságot, ám minden esetben fellebbeztek, és
A résztvevők ugyanakkor Ember Attilával egyetértve kijelentették, ha minden ügyben fizetni kell, akkor mindenképp szervezni fognak egy nagyobb horderejű gyűjtőakciót.
Fotó: Beliczay László
András Lehel helyi képviselő, a Szabad Emberek Pártjának (POL) frakcióvezetője arra kérte az eseményen jelen lévő Zakariás Zoltán (EMSZ) és Ladányi László Zsolt (RMDSZ) parlamenti képviselőket, hogy
Fotó: Beliczay László
Ladányi elmondta, nem véletlen, hogy az utóbbi időszakban nem véletlenül mozdultak ki a holtpontról a különböző települések címerének elfogadási ügyei.
Az eseményen egyébként az RMDSZ helyi tanácsosai is képviseltették magukat, Berde Zoltánon és Jakab Zoltánon keresztül. Ember Attila úgy értékelte, hogy sikerült pártszínezettől függetlenül összefogni a közös ügyért.
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
Fotó: Beliczay László
A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.
Nem nehéz elrontani egy regény nagyvászonra adaptálását, Andy Weir zseniális sci-fijével viszont nem ez történt. A meglehetősen könyvhű filmváltozat 2026 eddigi legjobb blockbustere lett. Kritika.
Vasárnaptól Románia áttér a nyári időszámításra, hajnali 3 órakor 4 órára kell átállítani az óramutatókat. Ez nem befolyásolja a vasúti menetrendet.
Március 29-én vasárnap kezdődik a nyári időszámítás: az órákat hivatalosan hajnali háromkor négy órára állítják át, így március utolsó vasárnapja a maga 23 órájával az év legrövidebb napja lesz.
Elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 16 megye folyóvizeire, köztük Hargita és Kovászna megyeiekre is.
Folytatódik az üzemanyagárak emelkedése: szombaton újabb 15 banival drágult a gázolaj, így literenkénti ára már minden székelyföldi töltőállomáson meghaladja a 10 lejt, míg a prémium gázolaj ára már csak pár banira van a 11 lejes lélektani határtól.
Március 28-tól, szombattól adhatják le levélszavazatukat a magyarországi lakcímmel nem rendelkező választópolgárok az április 12-i országgyűlési választásra – hívja fel a figyelmet Nacsa Lőrinc nemzetpolitikáért felelős államtitkár.
Lefoglalták a hatóságok a belügyminisztériumi katasztrófavédelmi főosztály (DSU) több munkatársának mobiltelefonját.
Hatvan napra hatósági felügyelet alá helyezték a januárban a Temes megyei Csene községben megölt 15 éves fiú nagyapját, aki a gyanú szerint arcon ütötte a gyilkosság egyik vádlottjának anyját.
Nem mindenki tudja, hogy az ökölvívó Papp László rugonfalvi gyökerekkel bírt, ahol ünnepséget terveznek születése századik évfordulója apropóján. Erről meg a sepsiszentgyörgyi kosárlabda őskoráról is beszélgettünk Oláh István egri fertálymesterrel.
1 hozzászólás