
Pénteken 19.30-tól orgonakoncert lesz a Vártemplomban. W. A. Mozart Koronázási Mise című alkotása csendül fel
Fotó: Haáz Vince
A Marosvásárhelyen sorra kerülő Virginia Zeani Operafesztivál egyik előadását Magyarország nemzeti ünnepének tiszteletére ajánlják fel.
2021. augusztus 16., 18:392021. augusztus 16., 18:39
2021. augusztus 16., 18:402021. augusztus 16., 18:40
A Maros megyéből származó, kilencvenöt éves, Amerikában élő Virginia Zeani szoprán előtt tisztelegve szervezik meg immár negyedik alkalommal Marosvásárhelyen a világ legnagyobb csillagai közé tartozó díva nevét viselő operafesztivált. A szervezők a rendkívüli tehetségek népszerűsítését vállalták fel és azt, hogy megmutatják az európai értékeket, valamint Marosvásárhely sokszínűségét. Idén az új tehetségek felfedezését célzó versenyt nem szervezik meg, csak az opera népszerűsítésére összpontosítanak.
Az idei operafesztivált augusztus 20–22. között tartják Marosvásárhelyen, és a nyitóalkalmon a Vártemplomban pénteken 19.30-tól orgonakoncert lesz: W. A. Mozart Koronázási Mise című alkotása csendül fel. A szervezők ezt, az augusztus 20-án tartandó koncertet Magyarország nemzeti ünnepének tiszteletére ajánlják fel. A Vártemplomban a karmester a neves Traian Ichim lesz, aki egyetemi adjunktus a brassói Transilvania Egyetem Zeneművészeti Karán. Garai Zsolt orgonaművész mellett a brassói és a kolozsvári operaház elsőrangú művészei várják a zenekedvelő közönséget.
Kolcsár Péter, a Virginia Zeani Operafesztivál művészeti igazgatója szerint
Az operafesztivál keretében augusztus 22-én 19 órától a Kultúrpalota nagytermében Donizetti Szerelmi bájital című alkotása hangzik el. Az előadás vendégművésze egy „vasakaratú és kivételes zenei képességekkel megáldott” tenor, Ștefan von Korch, aki
aki már learatta a babérokat a zürichi, a berni, a frankfurti, a pozsonyi és a bécsi operaházban is. Partnere a Budapesten, Londonban, Berlinben és Torontóban nagy sikert elért Kolcsár Katalin szoprán lesz.
Ludovic Orban szerint Nicușor Dan államfő kezdeményezte az elnöki tanácsadói tisztségből való felmentését, miután volt egy kisebb nézeteltérésük Orban egyik nyilatkozata miatt.
Lesz-e pénz mezőgazdasági támogatásokra, lesz-e pénz aszfaltra? – ezekről a témákról és más fontos kérdésekről beszélt Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő a Rádió GaGának adott interjúban.
A koalícióban szerdán lezárják a tárgyalásokat a bírói és ügyészi különnyugdíjakkal kapcsolatos törvénytervezetről – jelentette ki kedden Ionuț Moșteanu védelmi miniszter.
Nem tért haza kedden az iskolából egy 12 éves lány Marosvásárhelyen. Aki bármit tud róla jelezze a hatóságoknak.
Háromszintes, panorámakabinnal ellátott hegyi menedék építése kezdődik meg a Bodoki-hegységben. Kovászna Megye Tanácsa egy marosvásárhelyi építő céggel kötött szerződést a kivitelezésre.
Villanyoszlopnak ütközött egy személygépkocsi a Mikefalvához tartozó Abosfalván kedd délután. Az autóban utazók közül hárman sérültek meg, egyik életveszélyesen, őt helikopterrel szállították a marosvásárhelyi kórházba.
Sztrájkőrséget állnak szerdán az oktatási minisztérium épülete előtt a tanügyi szakszervezetek, amelyek szerint a kormány újabb jogszabályt készül elfogadni a tanügyben dolgozók fizetésének csökkentéséről.
Adománygyűjtő akciót szervez a Vöröskereszt Hargita megyei szervezete Csíkszereda több pontján november 22-23. között. A csomagokat karácsonyra a rászoruló családok közt osztják szét.
A megszokotthoz képest is igényesebb kivitelezésben, gazdagabb tartalommal rukkolt elő a Székely Kalendárium. A 2026. évre szóló kiadásból többek között az is kiderül, mire készül a székely Bonnie Tyler, és miben rejlik a székelyvarsági sajt titka.
Számos felvételt tett közzé a Meteoplus Facebook-oldal az ország különböző pontjairól, ahol a csapadék havazásba váltott át a lehűlés következtében.
szóljon hozzá!