
Fotó: Török Etele
Az erdélyi, székelyföldi magyarságot érintő számtalan problémáról – a legkényesebbeket is beleértve – folytatott kedden beszélgetést az amerikai nagykövetség munkatársaival Antal Árpád sepsiszentgyörgyi polgármester és Tamás Sándor, a Kovászna megyei tanács elnöke.
2023. november 22., 15:232023. november 22., 15:23
2023. november 22., 17:472023. november 22., 17:47
A két elöljáró a megyeházán fogadta Alexandra Shema és Alexandru Climescu politikai elemzőket, akiknek történelmi kontextusban is bemutatták közösségünket, de a mindennapjainkban tapasztalt nehézségeket sem hallgatták el. Hangsúlyozták, hogy
Tamás Sándor és Antal Árpád szóba hozta a román állam és a magyar közösség viszonyát, a közelmúltban tapasztalt kedvezőtlen fejleményeket, az erősödő magyarellenességet.
Fotó: Török Etele
„Elmondtuk, hogy az igazságszolgáltatás felhasználásával fordítják vissza, nyirbálják meg jogainkat a nemzeti szimbólumok, a nyelvhasználat és a visszaszolgáltatás terén.
– foglalta össze a beszélgetés tartalmát a közösségi hálón tett bejegyzésében Tamás Sándor.
Az Egyesült Államok bukaresti nagykövetségének képviselői megerősítették: folytatják a párbeszédet az erdélyi magyar közösség képviselőivel, és követik a fejleményeket.
Ellenzékbe vonul Romániában az európai néppárti tagsággal rendelkező Nemzeti Liberális Párt (PNL), miután a parlament kedden megvonta a bizalmat az Ilie Bolojan pártelnök vezette koalíciós kormánytól.
A Határtalan történet című műalkotás új kövének avatásával, felolvasással, vetítéssel, kerekasztal-beszélgetéssel és a Korossy Kvartett előadásával ünnepelte Krasznahorkai László Nobel-díjas írót a Magyar Tudományos Akadémia (MTA) kedden Budapesten.
Bírálta kedden az RMDSZ-t a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion, amiért a szövetség képviselői és szenátorai nem szavazták meg a kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
180 000 lejre bírságolt meg a Hargita Megyei Környezetőrség több kő-, kavics- és homokbányát egy, a napokban véget ért ellenőrzés során. Volt köztük olyan is, amely már nem először kapott bírságot ugyanazon ok miatt.
Több medvét is lefotózott olvasónk miközben a Gyergyóalfalu és Zeteváralja közötti 138-as megyei úton, a Libánon utazott autójával.
A bukaresti ítélőtábla kedden helyt adott a legfelsőbb bíróság keresetének, és arra kötelezte a kormányt és a pénzügyminisztériumot, hogy fizessék ki a bíráknak és ügyészeknek bírósági döntéssel megítélt bértartozásokat.
Első fokon megnyerte Nicușor Dan államfő az Állandó Választási Hatóság (AEP) elleni pert, amellyel az elnökválasztási kampányában elköltött mintegy 930 ezer lej visszatérítését akarta elérni.
„Nem bírtak ki legalább egy évet kormányválság nélkül a koalíciós partnereink, ismét megbukott egy kormány, újabb politikai krízis van Romániában, pedig nem ezt várták, az emberek” – jelentette ki kedd délután Tánczos Barna, miniszterelnök-helyettes.
Elkezdődött a Hargita megyei utakon a közúti rendőrség Truck&Bus elnevezésű akciója, amelynek során május 4. és 10. között fokozottan ellenőrzik a tömegközlekedési és az áruszállító járműveket.
Nicușor Dan államfő kedd este közölte, hogy informális kormányalakítási tárgyalásokat kezdeményez a pártokkal, és arról biztosított, hogy a konzultációk végén Nyugat-barát kormánya lesz az országnak.
2 hozzászólás