
Zsigmond Barna Pál és Péter Ferenc a két párt stabil stratégiai szövetségéről beszélt
Fotó: Hajnal Csilla
Marosvásárhelyen a Kultúrpalota Tükörtermében tartott sajtótájékoztatót Zsigmond Barna Pál, a Fidesz országgyűlési képviselője, illetve Péter Ferenc, a Maros megyei tanács elnöke szerdán délután. A rövid tájékoztatón a 2022-es magyarországi választásokról, illetve a Fidesz és az RMDSZ stabil stratégiai szövetségének fontosságáról beszéltek.
2021. október 06., 18:202021. október 06., 18:20
2021. október 06., 21:012021. október 06., 21:01
Péter Ferenc, a Maros megyei önkormányzat elnöke kifejtette, a Fidesz-KDNP által nyújtott támogatás nemcsak politikai üzenetekben merült ki, hanem kézzelfogható volt ez a támogatás. A tanácselnök minden idők legnagyobb támogatásának nevezte a magyar kormány Kárpát-medencében megvalósult segítségnyújtását. Péter Ferenc ugyanakkor megígérte, az RMDSZ is megtesz mindent, hogy támogassa a magyar kormányt a jövő évi választásokon.
Zsigmond Barna Pál, a Fidesz országgyűlési képviselője, volt csíkszeredai főkonzul úgy fogalmazott, Magyarország Románia mellett áll a koronavírus negyedik hullámának kezelésében is, és mint Szijjártó Péter külügyminiszter is jelezte román kollégája felé, Magyarország kész segíteni ebben a rendkívüli helyzetben – mondta el a politikus. Arra biztatott mindenkit, hogy éljenek az oltás lehetőségével, hiszen azt lehet látni, hogy
A képviselő utalt arra is, hogy amikor elindult Budapestről, Romániának még volt kormánya, ma már nincs. „Az RMDSZ stabil partnerünk, és
A Fidesz és az RMDSZ stratégiai szövetségesek, és fontos, hogy ez fennmaradjon a két párt között” – hangsúlyozta Zsigmond Barna Pál, aki maga is kitért arra, hogy soha nem látott mértékben jött támogatás Magyarországról nemzetpolitikai célokra, az erdélyi magyar közösség megmaradása és fejlődése érdekében.
Hozzátette, Marosvásárhelyre is számtalan oktatási, vallási, egészségügyi és sportcélú támogatások érkeztek, amelyek nemcsak a magyarok érdekeit, hanem az itt élő románok érdekeit is szolgálják. Mint részletezte,
Ezek a külhoni állampolgárok levélben tudnak szavazni, de ahhoz szükséges a regisztráció, vagyis kérjék a felvételüket a választói névjegyzékbe. Ha a lakcímük megváltozott a legutóbbi regisztráció óta, akkor fontos, hogy megadják az új címet, hogy a posta megtalálja őket. Zsigmond Barna Pál a sajtó kérdésére adott válaszként megfogalmazta, a magyar kormány azért tartotta fontosnak a székelyföldi támogatásokat, mert a Fidesz egy nemzetben gondolkodó párt, és bárhol is élnek magyarok, érezzék Magyarország támogatását, hiszen az állam értelme az, hogy a magyar nemzet megmaradjon és fejlődjön.
A Hargita megyei csendőrséghez május 22-25. között 26 lakossági bejelentés érkezett lakott területek közelében megjelent medvékről.
Öt személy sérült meg, közülük kettőt kórházba kellett szállítani, miután tizenegy ember verekedett vasárnap este Előpatakon – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Öt nap alatt hétszer jelent meg Farcádon a medve, amely ez idő alatt több kaptárt rongált meg a településen lévő méhészetnél, ráadásul a lakókat is félelemben tartotta. Végül vasárnap este kilőtték a fiatal egyedet.
A vakációs utalványok értékének csökkenése és a vásárlóerő csökkenése egyelőre némileg visszafogta a június 1-jei hosszú hétvégére érvényes foglalásokat.
Lakóháznál csaptak fel a lángok a maroskeresztúri Patak utcában, fennáll a veszélye, hogy egy szomszédos lakóépületre is átterjednek a lángok – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Lakóház gyúlt ki Gyulas főutcájában hétfőn délelőtt, a lángok több épületre is átterjedtek – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Elkezdődött hétfőn az óvodai beiratkozások első szakasza.
Medvék jelenlétére figyelmeztetett a Ro-Alert riasztórendszer hétfőre virradóra több udvarhelyszéki és gyergyószéki településen – közli a Hargita megyei tűzoltóság.
A határrendészek és a hegyimentők megmentettek vasárnap egy ukrán fiatalembert, aki a Máramarosi-havasokon keresztül lépte át a határt, és bevallása szerint egy hétig bolyongott a hegyekben.
A kulturális minisztérium felvette a szombaton a 79. Cannes-i Filmfesztiválon Arany Pálmával díjazott Fjord című filmet azon stratégiai kulturális projektek listájára, amelyek finanszírozásban részesülnek az Oscar-díjra való jelöléshez.
szóljon hozzá!