
Fotó: Madarasi Hargita Síközpont/Facebook
Megnyitották a Madarasi Hargita sípályáit, már a hosszú hétvégén is várják a téli sport szerelmeseit. Akik igazi télre vágynak, azoknak érdemes felkészíteniük autóikat a téli körülményekre, valamint a torlódások elkerülése végett betartaniuk a felfele és lefele közlekedés órarendjét.
2023. november 30., 12:262023. november 30., 12:26
2023. november 30., 13:202023. november 30., 13:20
Jó híreket olvashatunk a Madarasi Hargita Síközpont Facebook-oldalán: szerda este biztossá vált, hogy csütörtöktől, december 30-tól elindulhat a síszezon. Már a hosszú hétvégén naponta 10 és 16 óra között lehet csúszni,
Üzembe helyezték a Kicsi Súgó és Kicsi Mihály felvonókat is.
A síközpont felhívja mindenki figyelmét, hogy rég nem látott tél van a Hargitán, ezért ugyan takarítva van mindkét út, és járható, de havas, tehát a téli gumi, a 4×4 vagy hólánc használata kötelező.
A torlódások, fennakadások elkerülése érdekében érdemes betartani a fel- és leközlekedés órarendjét, miszerint:
9–14 óra között felfelé,
14–17.30 között lefelé haladnak az autók.
Azt azonban érdemes figyelembe venni, hogy az időjárás-előrejelzések szerint pénteken és szombaton igencsak megenyhül az idő, helyenként plusz tíz fok fölé kúszik a hőmérő higanyszála – igaz, nem az 1000 méter feletti magasságokban.
A napokban a Brassó és Bukarest között közlekedőknek jó tudniuk, hogy egy Prahova megyei vasúti átjáró javítása miatt az 1-es számú országút egy szakaszán forgalomkorlátozásra számíthatnak. Esetenként kerülniük is kell.
Súlyosan ittasan vezető, 43 éves, Maros megyei férfit fülelt le a rendőrség a Fehér megyei Küküllőváron. A sofőr a leállításakor megtagadta a szondáztatást.
A vasúti rendőrség munkatársai tíz bűncselekményt állapítottak meg és 325 bírságot szabtak ki, összesen mintegy 105 ezer lej értékben a november 18–19-én végrehajtott művelet során.
Összecsíptek a poloskák egy fiatal nőt egy vonatjárat hálókocsijában, a csípések pedig – az édesanya beszámolója alapján – feldagadtak, így egészségügyi ellátásra volt szükség.
Több helyen okoz fennakadást a hó a Magyarországon, kamionok, személygépkocsik és buszok továbbhaladását is segíteniük kellett a tűzoltóknak szombat este. Eközben Románia nyugati és északkeleti részére hidegebb hajnal köszöntött be, mint a többi régióba.
Ön tudta, hogy a magyar szőlőnedű ötvennyolcféle adalékanyaggal „javítható”? A keceli Benyák Zoltán bioborász és bortörténész szerencsére csak egyet használ, és szerinte akár Székelyföld is lehet még kisebbfajta borhatalom. De a lényeg a táj!
A közösségi oldalalakon megosztott videó alapján azonosította a rendőrség azt a sofőrt, aki a forgalommal szembe hajtott az autópályán. Pénzbírságot szabtak ki és felfüggesztették a jogosítványát.
Rajtaütés során találták meg az autóban a nagy kockázatú kábítószert a brassói rendőrök. Két gyanúsítottat tartóztattak le.
Elakadtak autójukkal egy turistacsoport tagjai Brassó megyében, miután a navigációs appot követve egy elszigetelt, nehezen járható, sáros útra tévedtek. Négyen voltak, felnőttek, térerő nélkül, sötétedés előtt, és velük volt egy három hónapos csecsemő.
Az év első tíz hónapjában végzett ellenőrzések és vizsgálatok eredményeként a határőrrendőrség több mint 160, Romániából vagy külföldről ellopott gépjárművet és gépet fedezett fel és foglalt le.
szóljon hozzá!