
Makkai Gergely továbbra is RMDSZ-es önkormányzati képviselő, de már nem a magyar tanácsosok mellett ül az üléseken. Archív
Fotó: Haáz Vince
Makkai Gergely volt marosvásárhelyi alpolgármester számára kedvező döntést hozott a Maros Megyei Törvényszék, semmisnek nyilvánítva a leváltásáról szóló helyi tanácsi határozatot.
2020. július 06., 15:042020. július 06., 15:04
2020. július 06., 15:052020. július 06., 15:05
A Maros Megyei Törvényszék július 2-án tette közzé azt a döntést, amely értelmében Makkai Gergely kérésének eleget téve semmisnek nyilvánítja a 2019-es októberi 264-es számú helyi tanácsi határozatot. Ez a határozat az akkori alpolgármester, Makkai Gergely leváltásáról szól. A városi tanácsot védő Peti András, aki maga is helyi tanácsos, a Székelyhonnak elmondta, meglepődött a döntésen, de még nem közölték ki az indokokat, így nem tudja pontosan, hogy mire alapozták ezt a döntést. Feltételezi, úgy értékelték, hogy a polgármester beosztottja az alpolgármester, ezért csak ő és nem a helyi tanács mondathatja le. Holott a helyi tanácsosok választották meg, ezért ha elégedetlenek a munkájával, vissza is vonhatják a megbízatását.
„Nem közölték még ki az indoklást. Ha ez megtörténik, előreláthatóan egy-másfél hónap múlva, akkor tizenöt napunk van megfellebbezni az elsőfokú döntést. Ha majd ismerjük az indokokat,
Peti András szerint már nem valószínű, hogy visszakerül a tisztségébe Makkai Gergely. Elméletileg lehetséges lenne, hogy most, a leváltásáról szóló határozat megsemmisítése miatt újra alpolgármesterként dolgozzon, de csak addig, amíg ők meg nem fellebezik az elsőfokú döntést.
Megpróbáltuk telefonon elérni Makkai Gergelyt, hogy nyilatkozzon a számára kedvező döntés kapcsán, de nem sikerült kapcsolatba lépnünk vele. Korábban a Székelyhonnak azt nyilatkozta, becsületbeli kérdés számára, hogy leváltották ezért nem tudja elfogadni a döntést, és ezért támadja meg a bíróságon.
A törvényszék döntésére Marosvásárhely polgármestere, Dorin Florea Facebook-bejegyzésben reagált. Kifejtette, örül a döntésnek, hiszen meggyőződése, hogy Makkai Gergely egész karrierjét a munkára építette, és természetes, hogy számára kedvező döntés született a törvényszéken.
„A szakmailag sokat bizonyító ember becsületét nem tudták lerombolni a politikai semmirekellők játszmái. Ezek az úgynevezett politikai férfiak azért folyamodnak ilyen tettekhez, mert azt hiszik, hogy ők mindent megtehetnek és mert soha nem felelnek tetteikért.
Mint ismert, Makkai Gergely két évig volt Marosvásárhely alpolgármestere, és tavaly októberben váltották le. A polgármesterpárti liberális városi tanácsosok nem vettek részt a szavazáson, ami titkos volt és amelynek eredményeképp tizenheten támogatták az RMDSZ tervezetét és hagyták jóvá a menesztésre vonatkozó határozatot.
Bár a sepsiszentgyörgyi polgármester már megígérte a helyi adók csökkentését, petíciót is benyújtanak a helyzet miatt tiltakozók – hangzott el az újabb, hétfőn tartott tiltakozáson, ahol a víz- és szemétszállítás díjának csökkentését is kérték.
Vizsgálatot indított a bukaresti Rahova börtönben az Országos Büntetés-végrehajtási Igazgatóság (ANP) és az igazságügyi minisztérium, miután egy emberölésért elítélt török állampolgár nem tért vissza a számára engedélyezett eltávozásról.
A csenei gyermekgyilkosságban érintett 13 éves fiú jelenleg a családja által választott lakóhelyen tartózkodik, a Temes megyei Szociális és Gyermekvédelmi Főigazgatóság (DGASPC) felügyelete alatt – nyilatkozta hétfőn intézmény szóvivője.
Mintegy 300–400 ember vett részt hétfő délután az Erdélyi Magyar Szövetség helyi önkormányzati képviselői által kezdeményezett „adóellenes” tüntetésen. Néhány szórványos bekiabálástól eltekintve a megmozdulás békésen zajlott.
Munkacsoportot hozott létre az igazságügyi minisztérium a büntethetőség alsó korhatárának felülvizsgálatára – jelentette be hétfőn Radu Marinescu tárcavezető.
Az erdélyi Nagysinken (Cincu) működő NATO-támaszpont lőtere lesz a katonai szövetség most kezdődő, Dynamic Front 26 elnevezésű többnemzetiségű tüzérségi hadgyakorlatának egyik helyszíne – közölte hétfőn a román védelmi minisztérium (MAPN).
Óvatosságra inti a sofőröket és a gyalogosokat Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere, hiszen a hétfő reggeli után újabb jegesedés várható az ónos eső miatt a megyeszékhelyen.
Ilie Bolojan miniszterelnökkel tárgyalt hétfőn Nicușor Dan államfő a Cotroceni-palotában. Az elnöki hivatal közleménye szerint a kormányfő közelgő németországi látogatásának előkészítéséről és Románia 2026-os költségvetéséről is egyeztettek.
Január 27-e az emberiség egyik legnagyobb tragédiájára való emlékezés és reflektálás napja – hangsúlyozta a holokauszt nemzetközi emléknapja alkalmából hétfőn közzétett üzenetében Nicușor Dan.
Halálos kimenetelű baleset történt Gyergyóremete közelében szombaton, amikor az autó után vonatott szán felborult.
szóljon hozzá!