
Csata Levente, Bajkó Tibor és Madaras Gyöngyvér ismertették az Arbor terveit
Fotó: Gergely Imre
Vízgázszerelő osztályt indítanak a piaci igényekre reagálva, a vendéglátósok számára a bürokrácia csökkentését kezdeményezik, a szervezeten belül pedig tervezik a mezőgazdasági platform megalakítását – ismertette terveit minap lapunkkal a gyergyószentmiklósi székhelyű Arbor Vállalkozók Szövetségének vezetősége.
2021. február 08., 17:072021. február 08., 17:07
Az Arborhoz több építkezéssel foglalkozó vállalkozás is tartozik, és a velük történő rendszeres kommunikáció alapján szűrték le, hogy egyre nagyobb az igény a jó szakemberekre. Ennek alapján döntött úgy a gyergyószentmiklósi Fogarasy Mihály Szakközépiskola, hogy ősztől vízgázszerelő osztályba várja a 9. osztályt kezdő fiatalokat. Ám továbbra is megmarad az asztalos és az autószerelő képzés az említett iskolában.
Tavaly, a járványhelyzet hatására alakult meg az Arboron belül az idegenforgalomban, vendéglátásban érdekelt cégeket tömörítő turisztikai szárny. Az alegység igyekszik tagjai számára könnyebb feltételeket, kevesebb bürokratikus követelményt elérni. Az Arbornál ugyanakkor újabb bővülés körvonalazódik: a napokban egyeztetések zajlanak a mezőgazdasági szárny megalakulásáról. Erről már hosszabb ideje egyeztetnek az érdekelt gazdákkal, vállalkozókkal, és ennek a célja is az, hogy egymást tudják segíteni az ebben résztvevők.
Madaras Gyöngyvér, az Arbor ügyvezetője egy tavaly elindított, és idén a tervek szerint tovább erősödő tevékenységüket ismertette: a Gyulafehérvári Caritasszal együttműködve dolgoznak azon, hogy az „Iránytű a munka világába” című kezdeményezés révén hátrányos helyzetű fiataloknak adjanak lehetőséget, hogy könnyebben munkát találjanak.
Az Arbor mindezeken túl minél hamarabb szeretné újraindítani az egészségvédelmi és általános ismeretterjesztő előadássorozatát is a gyergyószentmiklósi Szent István plébániával közösen; ezt a járványügyi óvintézkedések miatt kellett szüneteltetni.
Csinódon már javában készülődnek a Gyümölcsoltó Boldogasszony-napi búcsúra. Sepsiszéki Nagy Balázs néprajzos szerint a hagyományok alapján nem a kommunista időkben felfuttatott március 8-a, hanem ez a magyar nők igazi ünnepe.
Az áprilisi nyugdíjakat még húsvét előtt megkapják a jogosultak, a nyugdíjasoknak szánt egyszeri támogatás kifizetése azonban késhet – jelentette ki kedden Florin Manole munkaügyi miniszter.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter szerint ezután a rendszer demográfiai adatainak figyelembe vételével döntenek majd az évente meghirdetett rezidensorvosi helyek számáról.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a március 23. és április 5. közötti időszakra vonatkozó kéthetes időjárás-előrejelzését. Esőre most péntekig nem nagyon lehet számítani.
A magas energia- és szállítási költségek miatt az év végéig tovább nőhet több alapvető élelmiszer ára Romániában. A előrejelzések szerint főként a nagy energiaigényű termékek drágulnak, miközben az infláció lassulására csak mérsékelt esély látszik.
Bukarestben és nyolc megyében több mint 30 helyszínen tartanak házkutatásokat a rendőrök és ügyészek; több céget is azzal gyanúsítanak, hogy fiktív számlázással a valós ár tízszeresére növelték bizonyos fertőtlenítőszerek és orvosi maszkok árát.
Tűzcsap kicserélésére készül a szolgáltató, így több utcában szünetel az ivóvíz-szolgáltatás kedd reggel kilenc és délután egy óra között – tájékoztat Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy írásbeli vizsgájával folytatódik kedden a próbaérettségi.
Kinevezte az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) elnökét Ilie Bolojan kormányfő.
szóljon hozzá!