
Képünk illusztráció
Fotó: Komka Péter/MTI
A legyengült immunitású személyek kettő helyett eleve három dózist kapnak majd a koronavírus elleni vakcinából – közölte szerdán az országos oltási kampány koordinátora.
2021. október 06., 17:242021. október 06., 17:24
Valeriu Gheorghiţă elmondta, az Európai Gógyszerügynökség kedden megfogalmazott ajánlása értelmében
Ez esetben a harmadik oltást a második adagot követő 28 napra kell beadni.
Ezt követően legkevesebb hat hónap elteltével megkaphatják az emlékeztető oltást is – magyarázta az oltáskoordinátor az Agerpres beszámolója szerint.
Az oltáskoordinátor arról is beszámolt, hogy az egészségügyi minisztérium szakembereivel való egyeztetést követően körvonalazódik azoknak a pácienseknek a köre, akik eleve három adagra jogosultak az oltásból. Amint ezt véglegesítik,
Gheorghiţă a szervátültetésen átesett személyeket, valamint a daganatos betegséggel küzdőket említette példaként.
A Richter-skála szerint 3-as erősségű földrengés történt szombaton 5 óra 37 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Felvásárolták a legnagyobb árbevételű, magyar tulajdonosi hátterű székelyföldi üzletláncot, a Merkúrt - írja a Progresiv kiskereskedelmi szakportál nyomán az MTI.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán bejelentette, hogy nem indul a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért a vasárnapi kongresszuson, mert nem akarja legitimálni „azt a demokrácia látszatát keltő színjátékot.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy egyes európai vezetőkkel is tárgyalt a romániai politikai válságról, és ismertette velük az általa legvalószínűbbnek tartott forgatókönyveket.
Az Alkotmánybíróság (Ab) tagjai pénteki döntésükkel kimondták, hogy Sulyok Tamás köztársasági elnöknek és az Ab elnökének is távoznia kell – közölte Magyar Péter kormányfő a Facebook-oldalán.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) országos vezetősége pénteken egyhangú szavazással úgy döntött, hogy Dominic Fritz marad a párt elnöke.
A drónincidensekről szóló egyeztetés a jövő héten a lengyelországi Gdañskban folytatódik, ahol Románia részt vesz az úgynevezett Helsinki-formátum ülésén – jelentette ki az EU-csúcs után pénteken Nicușor Dan.
A nyári vakációban hosszított nyitva tartással 10 és 21 óra között tart nyitva a Szécsenyi Sportpark hétfőtől kezdve – adták hírül a sportpark Facebook oldalán.
Összegyűjtötte a beteglátogatás legfontosabb szabályait a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház. A pénteken közzétett tájékoztatóban arra kérik a hozzátartozókat, hogy legyenek tekintettel a többi betegre és a személyzet munkájára is.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy Adrian Veștea miniszterelnökké jelölését tartotta a legnagyobb eséllyel megszavazható megoldásnak, miután a pártok egyike sem tudott parlamenti többséget javasolni.
szóljon hozzá!