
Már nincsenek ukrajnai menekültek az ifjúsági szállodában: vagy találtak befogadót, vagy továbbutaztak, vagy hazamentek
Fotó: Haáz Vince
Míg júliusban 500-600 körüli volt azoknak a száma, akik Ukrajnából menekülve Maros megyében töltöttek rövidebb-hosszabb időintervallumot, napjainkban alig haladja meg a számuk a 300-at. A többség hazament, illetve sokan továbbutaztak Nyugat-Európába.
2022. szeptember 30., 09:062022. szeptember 30., 09:06
2022. szeptember 30., 11:422022. szeptember 30., 11:42
Marosvásárhelyen a tavasszal egy egész osztályközösséget, vízilabdázó ungvári gyerekeket szállásolt el a polgármesteri hivatal a víkendtelepi vendégházában.
Érdeklődésünkre Andreia Moraru, a városháza szociális igazgatóságának vezetője elmondta, hogy közülük mindössze nyolcan tértek vissza Marosvásárhelyre. A nyolc kiskorút négy felnőtt is elkísérte.
Bár Románia újabb menekülthullámra számít az ukrajnai események tükrében, Maros megyén a legtöbben csak átutaznak. Jelenleg 300 körüli a menekültek száma – közölte Mara Togănel Maros megyei prefektus, aki szerint
Az óvodás- és iskoláskorúak számára az oktatási feltételeket is biztosítják; akik az otthoni iskolájukkal maradtak kapcsolatban, azoknak a gyerekeknek online lehetőségük van a tanulásra, míg a kisebbek óvodába járhatnak.
Marosvásárhelyen február óta a városháza által működtetett Ifjúsági szállodában látták el a menekülteket, ahol két-három ágyas szobákban szállásolták el, és napi háromszoros étkezést is biztosítottak a családoknak.
A városháza szociális osztálya első perctől próbált valamennyi, ideiglenesen a városban tartózkodó ukrán állampolgárnak segíteni, hogy munkahelyet találjon, illetve lakhatási lehetőséget, albérletet magánszemélyeknél.
Andreia Moraru a Székelyhonnak elmondta, hogy az Ifjúsági szállodában ma már nem tartózkodik senki,
A lakhatásért személyenként napi 50, az élelmezésért 20 lejt fizet azoknak a cégeknek, vagy magánszemélyeknek, akik megfelelő szálláslehetőséget biztosítanak a menekültek számára.
Augusztusban összesen 123 menekült számára kértek támogatást Marosvásárhelyen.
Elrabolta volt barátnőjét egy maroslekencei férfi, aki ellen korábban távoltartási rendeletet is kiállított a Szeben megyei rendőrség.
Hosszú kihagyás után idén érkezik a biztonsági játéknak ígérkező Star Wars-film, de Steven Spielberg is visszatér egy idegeninváziós sci-fivel. De nem csak ezeket nézhetjük az előttünk álló hónapokban. Nyári moziajánló.
A tűzoltók védőszentjét, Szent Flóriánt ábrázoló réz domborművet helyeztek el szombaton Gyergyóalfaluban a helyi tűzoltólaktanya falán. Az esemény is igazolja, az önkéntes tűzoltók kiemelten fontos szerepet töltenek be a község életében.
A síelő, aki szombaton életét vesztette a Bucsecs-hegység Coștilei völgyében bekövetkezett lavina miatt, a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) alezredese volt, és a szervezet egyik legkiválóbb hegymászója.
Elsodort szombaton a lavina a Bucsecs-hegységben egy háromtagú csoportot, egyikük meghalt – tájékoztatott az Országos Hegyimentő Közszolgálat.
Az idei év első három hónapjában 669 közúti baleset történt, amelyek következtében 223 ember vesztette életét, 546-an pedig súlyos sérüléseket szenvedtek – derül ki az Országos Rendőr-főkapitányság szombati közleményéből.
Kovászna Megye Tanácsa és a Kovászna Megyei Művelődési Központ október 9-18. között ötödik alkalommal szervezi meg a Kaptár dokumentumfilm-szemlét, amelybe 2020 után Romániában készült alkotásokkal nevezhetnek be a filmkészítők.
A romániaiak több mint fele (58 százalék) úgy véli, hogy Ilie Bolojan miniszterelnöknek le kellene mondania – derül ki a CURS egy friss felméréséből.
A közlekedési rendőrök péntek éjjel több mint 160 alkohol vagy drog hatása alatt vezető sofőrt füleltek le egy országos akció keretében, amelynek célja az alkohol vagy tiltott szerek hatása alatt történő vezetés visszaszorítása volt.
Két kigyulladt melegházhoz riasztották péntek éjjel a nyárádszeredai tűzoltókat, lángoló melléképülethez a dicsőszentmártoniakat.
szóljon hozzá!