
Fotó: Gergely Imre
Gyergyószentmiklóson minden évben megemlékezést tartanak a legnagyobb székely, Orbán Balázs tiszteletére. Idén erre vasárnap 12 órakor kerül sor a Virág negyedi parkban található szobornál.
2025. január 31., 12:002025. január 31., 12:00
Hagyomány már, hogy Orbán Balázs születésnapjához legközelebb eső vasárnapon megemlékeznek a legnagyobb székelyről. Mivel a születésnapja február 3-án van, így most február 2-án, 12 órára várják a megemlékezőket a Virág negyedi parkba.
Amint Kis Portik Irén, a Gránátalma Egyesület vezetője elmondta: a szentmisékről, istentiszteletekről kijövetel után sorra kerülő eseményen idén Orbán Balázs szerteágazó tevékenységének arra a pontjára koncentrálnak, amikor
„Igaza volt. Nem hiába becsülte a népi emlékezetet, mert későbbi kutatások is alátámasztják a meggyőződését, miszerint a székelyeknek igenis köze van a hunokhoz, és nem hiába vagyunk mi Csaba királyfi eljövetelének hívői, nem hiába tartjuk magunkat a hunok leszármazottainak” – fogalmaz Kis Portik Irén.
A megemlékezésen Kercsó Attila fog felolvasni egy részt Orbán Balázs egy írásából, mellette Gál Abigél népdalokat fog előadni. Az esemény szervezői a Gránátalma Egyesület, valamint a helyi református és unitárius gyülekezetek.
Egy 26 éves Szatmár megyei férfi holttestét találták meg csütörtökön a kolozsvári Györgyfalvi lakónegyed egyik tavában.
Ludovic Orban, a Jobboldal Ereje párt elnöke megerősítette, szándékában áll visszatérni a Nemzeti Liberális Pártba (PNL), és ez ügyben beszélt Ilie Bolojan pártelnökkel is.
Az egészségügyi, a szállításügyi és a mezőgazdasági minisztériumnak kiegészítik a költségvetését, míg a pénzügyi, a munkaügyi, illetve az uniós alapokért felelős tárcától forrásokat vonnak el.
November 30-ig lehet jelentkezni a Kőrösi Csoma Sándor Program déli féltekére szóló felhívására. Az anyaországtól távol élő magyar közösségek segítése a feladat.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyta az A8-as autópálya Nyárádszereda és a Neamț megyei Leghin közötti, II-es szakaszának végleges építkezési nyomvonalát, valamint elindította a kisajátítási eljárást – tájékoztat közleményében az RMDSZ.
Összesen 4,5 millió lejre bírságolt öt nap alatt a munkaügyi felügyelőség jogszerűtlenül foglalkoztatott alkalmazottak, valamint a munkavédelmi és munkaegészségügyi előírások be nem tartása miatt – tájékoztatott csütörtökön az intézmény.
Népszerűtlen intézkedésekre is rábólintott csütörtöki ülésén a sepsiszentgyörgyi tanács: többek között nagyobb koncessziós díjat fizetnek a földszinti lakásokból kialakított üzletek tulajdonosai, továbbá tilos lesz a városban ATV-vel közlekedni.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter elküldte ellenőrző testületét a Hidroelectricához, miután a nyilvánosságban megjelent, hogy a vállalat 20 cégnek és egyházi intézménynek adott el áramot kiállított számla nélkül.
Újra teljes létszámmal működik a gyergyószentmiklósi képviselő-testület. Pál Árpád, korábbi polgármester és parlamenti képviselő letette a tanácsosi esküt.
Harminc napos vizsgálati fogságba helyezte csütörtökön a Temes megyei törvényszék azt a temesvári nőt, aki kedden megkéselte 10 éves alvó kislányát.
szóljon hozzá!