A legjobbak jutottak tovább a Székely Vágta előfutamain

•  Fotó: Sánta István Zsolt/Székely Vágta

Fotó: Sánta István Zsolt/Székely Vágta

Az időjárás is a futamokhoz igazodott a Székely Vágta első napjának legizgalmasabb mozzanata előtt: az előfutamokra vékony felhőréteg képződött, így is kímélve a lovasokat a hőségtől, elősegítve a könnyebb versenyzést. A futamokon végül tizenkét lovas állt rajthoz a Székely Vágta futamban, és tizenhét a Góbé futamon. Szotyor lovasa saját döntése alapján lépett vissza a Székely Vágta futamból – számol be a Székely Vágta kommunikációs csapta.

Székelyhon

2023. június 10., 22:262023. június 10., 22:26

2023. június 11., 09:392023. június 11., 09:39

Mint írják, az első előfutam Farkaslaka lovasa számára nagyon jól sikerült. A település új indulója, Bálint Szilamér Villámlással villámgyorsan elhagyta a többieket, az utolsó körben annyira biztos volt a győzelme, hogy szinte sétálva ért célba. Küzdött a második helyért Papp Alpár, a kézdivásárhelyi versenyző, akinek sikerült megtartania pozícióját, így ő is továbbjutott a vasárnapi középdöntőbe.

korábban írtuk

Felvonták a székely zászlót, megnyitották a tizenkettedik Székely Vágtát

A hagyományoknak megfelelően huszárfelvonulással és a székely lobogó felvonásával rajtolt el a 12. Székely Vágta szombaton, a maksai Óriáspince-tetőn.

A második előfutam izgalmasabban indult, Kilyén és Etéd képviselője fej-fej mellett haladva galoppozott, Etéd lovasa, Kelemen Sándor-Géza azonban az első kör végén az élre tört, és Jakab Norbert hiába próbálta utolérni, a távolság közöttük jelentős lett a harmadik körben, biztosítva a győzelmet Forrás Milady (Etéd) számára. Másodikként ért célba Pasadena, így kilyéni lovas is lesz a középfutamban.

Góbé-olimpián bizonyítottak a legrátermettebb versenyzők

Góbé-olimpiát szerveztek négy benevezett csapattal a Székely Vágta idei kiadásán. A maksai Óriáspince-tetőn tartott megmérettetésen hat csapat tagjai bizonyították rátermettségüket.

A harmadik előfutamban futott a tavalyi győztes, Tamás Csaba, ám ezúttal Sepsiszentgyörgy színeiben próbált érvényesülni, nem is akárhogyan. A futam kétségkívül az övé volt, rutinos galoppozással, majd laza ügetéssel, a véghajrával pedig vágtában nyerte meg a futamot Chi Lo Sa Chomodus hátán. A második helyre szorult Gomboczi Dániel-Zsolt Bagdaddal, akik Székelybere zászlaja alatt versenyeztek.

•  Fotó: Sánta István Zsolt/Székely Vágta Galéria

A negyedik futam csak egy lovasé volt, annak ellenére, hogy hárman futottak a pályán. Nyárádszereda zsokéja, Farkas Árpád-Dán az első pillanattól uralta a pályát, Tip-Top nagy formában volt, start-cél győzelmet arattak. A második helyen futottak be Varga Csongor és Csillag, Illyefalva számára, így ők is ott lesznek a vasárnapi selejtezőben.

Góbé futam: a lányok versenye

Igazi vágták voltak a Góbé futamban, az itt versenyző lovasok sokkal nagyobb izgalmat adtak, mint a korábbi körök indulói.

Az első előfutam Tusnád község és Gyergyócsomafalva számára ért véget győzelemmel, és mivel öten futottak ebben a futamban, a harmadik helyezett, Szotyor képviselője is továbbment a vasárnapi középfutamba. A második előfutamtól a hangulat a tetőfokára hágott: a nők vették át az irányítást, és bravúrosan küzdöttek a továbbjutásért. Sokszor fej-fej mellett haladva, máskor látványos előzéssel, vagy utolsó perces hajrában törtek az élre az utolsó három futam lovasai. A második Góbé előfutamból Etéd és Csíkcsicsó jutott tovább, a harmadikból Kézdivásárhely és Deé-Lukács Janka.

•  Fotó: Tompa Réka/Székely Vágta Galéria

Fotó: Tompa Réka/Székely Vágta

Csajosnak semmiképp nem mondható küzdelemmel nyerték meg a negyedik, legizgalmasabb futamot Kereszturi Nikolett, Erdőszentgyörgy számára, és Márton Eszter, Kecset színeiben – adják hírül a Székely Vágta és a Góbé futam szervezői.

2024. szeptember 25., szerda

Nyárzáró biciklis piknikre várnak kicsiket s nagyokat a Benedekmezőre

A biciklizés rajongói számára szervez kerékpáros pikniket szeptember 29-én a sepsiszentgyörgyi Vocalcycle kisvállalkozás és a Ciclic Egyesület.

Új kamaratermi előadást mutat be a Csíki Játékszín

Érzékeny kortárs mexikói drámát mutat be a Csíki Játékszín. Az Ami megmaradt belőlünk egy kétszereplős darab: egy kamasz és egy kutya kapcsolatáról szól, a köztük lévő tiszta kötelékről, illetve arról, hogy miként birkózik meg a gyásszal egy fiatal.

Baleset miatt forgalomkorlátozás van Patakfalván

Közúti baleset történt Patakfalván szerdán kora délután, ketten megsérültek. A helyszínen egy sávon halad a forgalom.

Miniszterelnök: év végéig érvényben marad az RCA-díjak korlátozása

Év végéig érvényben marad a kötelező gépjármű-felelősségbiztosítások (RCA) díjának korlátozása.

Nincsenek székelyföldi megyék a tavalyi legkisebb nettó átlagkeresetek között

Tavaly 7042 lej volt a havi bruttó átlagbér Romániában, 916 lejjel, azaz 15 százalékkal nagyobb, mint egy évvel korábban; a nettó átlagbér 2022-höz képest 611 lejjel (16,1 százalékkal) 4412 lejre nőtt 2023-ban – közölte az Országos Statisztikai Intézet.

Nemsokára igényelhetik a kerékpártárolókban fennmaradt helyeket a csíkszeredaiak

Nemsokára pályázhatnak az igénylők a csíkszeredai Octavian Goga sétányon található kerékpártárolókban fennmaradt helyekre – adja hírül a csíkszeredai városháza.

Négy-öt fokkal enyhébb reggel, mint tegnap

Igazán enyhén indult a nap Székelyföld-szerte, szinte már nyáriasan, az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint átlagosan 4–5 fokkal volt magasabb a hajnali hőmérséklet, mint egy nappal ezelőtt.

Tizennégy éves fiút támadott meg egy medve a Transzfogarasi út közelében

Tizennégy éves fiút támadott meg egy medve kedden Argeș megyében, a Transzfogarasi út közelében. A bal karján sebesítette meg a nagyvad, eszméleténél volt a támadás után.

Gond van az interneten vásárolt termékkel? Tudja, hogy milyen jogai vannak?

Az internetes vásárlások terjedésével egyre több a fogyasztói panasz is. Az eladók próbálják megúszni a garancia érvényesítését, nem tartják be a javítási határidőt, vonakodnak visszautalni a termék árát – ezek a leggyakoribb panaszok a webáruházakra.