
Fotó: Ministerul Public/Facebook
A legfőbb ügyészség csütörtökön bejelentette, hogy hivatalból eljárást indított „a választási törvény lehetséges megszegése és egyéb ehhez kötődő bűncselekmények” gyanújával, miután megvizsgálta a Călin Georgescu államfőjelölt kampányával kapcsolatban a Legfelsőbb Védelmi Tanács ülésén ismertetett dokumentumokat.
2024. december 05., 15:522024. december 05., 15:52
2024. december 05., 15:522024. december 05., 15:52
Az ügyészség közleménye szerint – melyet az Agerpres ismertet – a CSAT november 28-i ülésén ismertetett, majd a titkosítás alól feloldott dokumentumok áttanulmányozása után hivatalból eljárást indítottak, amelynek keretében
Emellett a pénzmosás és informatikai bűncselekmények gyanúját is megvizsgálják.
Az ügyészségi közlemény szerint ugyanakkor felkérték a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) főügyészét, hogy tanulmányozzák át a dokumentumokat, és
Klaus Iohannis államfő szerdán jóváhagyta, hogy a Román Hírszerző Szolgálat (SRI), a Külföldi Hírszerző Szolgálat (SIE) és a belügyminisztérium feloldja azoknak a dokumentumoknak a titkosítását, amelyeket a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) november 28-i ülésén ismertettek.

Klaus Iohannis államfő jóváhagyta, hogy a Román Hírszerző Szolgálat, a Külföldi Hírszerző Szolgálat és a belügyminisztérium feloldja azoknak az információknak a titkosítását, amelyeket a Legfelsőbb Védelmi Tanács november 28-i ülésén mutattak be.
Ezekből kiderül, hogy Călin Georgescu független jelölt TikTok-kampánya egymillió euróba került, egy külföldi állami kiberszereplő beavatkozott a választások lebonyolítását szolgáló távközlési és informatikai rendszerekbe, illetve hogy Románia az agresszív orosz hibrid hadviselés célpontja.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
szóljon hozzá!