
Azt szeretnék, ha nem csorbulna a kovásznaiak és a zágoniak igazságszolgáltatáshoz való joga. Képünk illusztráció
Fotó: Pál Árpád
Állásfoglalást fogadott el csütörtöki ülésén Kovászna Megye Tanácsa, amelyben azt kérik a Legfelsőbb Bírói Tanácstól, hogy állítsa vissza a régi rendet, helyezze vissza Kovászna városát és Zágon községet a kézdivásárhelyi bíróság körzetébe.
2021. július 22., 18:182021. július 22., 18:18
Tamás Sándor a testület elnöke a tanácsülést követő sajtótájékoztatón kifejtette, hogy amikor áttették a két települést a bodzafordulói bíróság hatáskörébe, felborult az „élet rendje”.
– hangoztatta Tamás Sándor. Hozzátette: határozottan kérik Mihai Bogdan Mateescu bírót, a Legfelsőbb Bírói Tanács elnökét, hogy állítsa vissza a régi rendet.
Ugyanakkor a megyei tanács támogatja a kovásznaiak által kezdeményezett aláírásgyűjtést, amivel a változtatás ellen tiltakoznak, azzal érvelve, hogy
Kovászna és Bodzaforduló között kétszer akkora a távolság, mint Kovászna és Kézdivásárhely között, ugyanakkor az anyanyelvhasználathoz való joguk is csorbul, hiszen a bodzafordulói bíróságon nincsenek magyarul beszélő alkalmazottak, és magyar ügyvédet sem tudnak ott fogadni.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás lép érvénybe csütörtökön délelőtt tíz órától Románia egész területén.
Hálózati munkálatok miatt csütörtökön több Maros megyei több településen is korlátozzák az ivóvíz-szolgáltatást – közli az Aquaserv vízszolgáltató vállalat.
Egy 15 és egy 16 éves fiú vesztette életét szerda este Medgyesen, miután elütötte őket egy tolatómozdony.
Nem csak a környékbeli falvakból ingázóknak, hanem a Székelykeresztúron élő, a könnyűiparból leépítésre kerülő munkavállalók számára is nehéz lesz elhelyezkedni a helyi munkaerőpiacon, a jelenlegi kínálat alapján.
Nemkívánatos személlyé nyilvánítottak Romániában egy marokkói állampolgárt. A Román Hírszerző Szolgálat (SRI) szerint a férfi terrorista propagandát terjesztett, és romániai polgárok radikalizálásában is részt vett.
Nem mindennapi eseményre hívták meg a Székelyhont szerdán: 65 éves érettségi találkozóját tartotta a Gábor Áron Iskolaközpont jogelődjének számító Szentegyházi Vegyes Középiskola 1960-61-es tanévben végzett évfolyama.
Szedd magad levendulaszüretet szervez a gyergyószentmiklósi Vidékfejlesztés pénteken délután.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,4 százaléka vett részt szerdán a szaknak megfelelő kötelező tantárgyból (matematikából vagy történelemből) tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
szóljon hozzá!