
Fotó: Gábos Albin
Megrongáltak egy elektronikus kijelzőt az egyik Kossuth Lajos utcai buszmegállóban Csíkszeredában. A menetrendet feltüntető kijelzőt várhatóan a jövő héten állítják helyre. Azt egyelőre nem tudni, ki okozta a kárt, a Csíki Trans Kft. a lakosság segítségét kéri ennek kiderítéséhez.
2019. július 10., 21:582019. július 10., 21:58
Jelentős kár keletkezett az egyik csíkszeredai buszmegállóban kihelyezett digitális kijelzőben. A Kossuth Lajos utcában történt rongálásra a múlt hét második felében figyeltek fel a városi tömegközlekedést működtető Csíki Trans Kft. illetékesei. Noha a berepedt és az illesztéseknél szétnyílt kijelző továbbra is működött, úgy döntöttek, a javításig áramtalanítják az esetleges balesetek elkerülése érdekében – tudtuk meg Veres Sz. Jánostól, a Csíki Trans Kft. igazgatójától.
Mint mondta, a város öt buszmegállójában három évvel ezelőtt kihelyezett digitális kijelzőket – amelyeken a járatok száma és úti célja van feltüntetve, illetve az, hogy hány percet kell ezekre várni – egy magyarországi cég helyezte üzembe, ezért a javítás több időt vesz igénybe. Már felvették velük a kapcsolatot, és vállalták, hogy küldenek egy új plexiüveg védőburkolatot a megrepedt helyett, így
Az igazgató arra is kitért, hogy véleménye szerint nem vandalizmus történt, hiszen emberi erővel aligha lehetett volna ekkora rongálást végezni a speciális anyagból készült eszközben, ráadásul a tartóoszlop is elhajlott. Mindebből arra következtetett, hogy
Fotó: Gábos Albin
Veres ugyanakkor nehezményezte, hogy sem a kárt okozó, sem a szemtanúk nem jelezték feléjük a történteket, így jelenleg sem tudják, mi történt pontosan. Ebben pedig a térfigyelő kamerák sem lesznek a segítségükre, hiszen mint a csíkszeredai városházától megtudtuk,
„Nappal történt, és biztosan voltak szemtanúk, így jó lett volna, ha akár ők, akár a kárt okozó jelzi a balesetet. Ez lett volna az elvárható, de nem ez történt. A kárnak általában nincs gazdája” – nehezményezte Veres Sz. János. Hozzátette: arra kéri a lakosságot, hogy amennyiben valakinek információi vannak a rongálás részleteiről, jelezze azt a cég felé akár telefonon, akár személyesen a Brassói út 3-as szám alatt álló székhelyükön.
Kigyúlt és jelentős anyagi károkkal járó tüzet okozott egy elektromos roller, amelyet éjszakára a töltőn hagytak.
Folyóba zuhant személyhez riasztották a tűzoltókat Segesváron. Az áldozatot holtan emelték ki a Nagy-Küküllőből, a mentők már nem tudtak segíteni rajta.
Halálos vasúti baleset és mozdonytűz is történt kedden este: Hunyad megyében egy nőt gázolt el a vonat, Máramaros megyében pedig több mint hatvan utast kellett biztonságba helyezni egy kigyulladt szerelvény miatt.
Elkezdődött a bölcsődei és óvodai iratkozás a 2026–2027-es tanévre, Székelyföldön csak néhány intézményben számítanak túljelentkezésre. A felvétel nem jelentkezési sorrendben dől el.
Egészséges életmóddal és a módosítható kockázati tényezőknek való kitettség csökkentésével megelőzhető a rákos megbetegedések mintegy 40 százaléka – hívták fel a figyelmet az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szakemberei.
A készülő egységes bértörvény nem megfelelő az egészségügyben dolgozók számára, a kórházakban tervezett ágyszámcsökkentéssel pedig munkahelyek kerülnek veszélybe, állítja a Sanitas szakszervezet. Az érdekvédelem tiltakozásba kezd.
Medve jelenléte miatt kaptak Ro-Alert riasztást kedden az esti órákban Székelykeresztúr, Csíkcsicsó és Parajd lakói.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
szóljon hozzá!