
Borszéki látkép. A turizmusban látják a jövőt
Fotó: Rédai Botond
Közzétette Borszék önkormányzata az Általános Városrendezési Tervének (PUG) új irányvonalait. A fürdőváros vezetősége érthető módon továbbra is a turizmusban látja a fejlődési, kitörési lehetőségeket.
2021. március 04., 11:372021. március 04., 11:37
2021. március 04., 13:092021. március 04., 13:09
Borszéken legutóbb 2011-ben történt meg az Általános Városrendezési Terv felülvizsgálata, aktualizálása, ami tíz évre szól, így idén vált ismét aktuálissá a PUG-gal kapcsolatos munka. Ugyanakkor azt is hangsúlyozni kell, hogy
Változott például a városfejlesztéseket előíró jogszabály, ezekhez is fel kell zárkózni – ismertette megkeresésünkre reagálva Rédai Botond, a város sajtóreferense. Jelenleg a lakóövezetek bővítése mellett számos olyan beruházás van előkészítés alatt, amelyek hozzájárulnak a település arculatának javításához, illetve egyúttal élhetőbbé teszik azt a helyiek számára, na meg persze vonzóbbá a turistáknak – tette hozzá.
A még érvényben lévő PUG teszi lehetővé például Borszék egyik legfontosabb beruházáscsomagjának megpályázását, a hétmillió euró értékű elképzelés a Regionális Operatív Program (POR) keretében valósulhat meg. Az ehhez vezető előkészületek lezárultak, várják, hogy mikor írhatják alá az erre vonatkozó szerződést.
Ennek részeként teljes körű felújításon esik át a Zimmethausen Iskolaközpont, továbbá felújítják a felsőborszéki kultúrházat. Ugyanakkor egy 8 és egy 12 lakrészes lakóépület is állni fog néhány mostani romos ingatlan helyén.
Egy másik fejlesztés részeként bővítenék a Reménység Síközpontot egy szabadidős és szórakoztató központtal.
A városfejlesztések következő szakaszában a parkolási gondokra is megoldást kell találjanak a várhatóan megnövekedő idegenforgalom miatt.
A fejlesztési elképzelésekkel kapcsolatosan hamarosan lakossági konzultációt szerveznek.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
Medve jelenléte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a csíkszeredaiakat kedd este.
Súlyos kutyabántalmazási ügyről tájékoztatta a nyilvánosságot közösségi oldalán Forró Béla, a kézdivásárhelyi Benji Állatvédő Egyesület elnöke. Ez az eset mégis egyike a szerencsésebben végződőknek.
A nyolcadikosok 79 százaléka ért el legalább 5-ös átlagot az országos képességfelmérő vizsgákon – tájékoztatott kedden az oktatási minisztérium.
szóljon hozzá!