
Minden utcában lesz fekvőrendőr Korondon
Fotó: Erdély Bálint Előd
Összesen negyvenhat fekvőrendőrt alakítanak ki Korond utcáin, a munkálatok hamarosan befejeződnek. Az önkormányzat célja, hogy lassítsák az autósforgalmat, biztonságosabbá téve ezáltal a gyalogosközlekedést.
2022. július 11., 12:142022. július 11., 12:14
2022. július 11., 15:562022. július 11., 15:56
Az utcákat leaszfaltoztatta az önkormányzat, hogy jobb körülményeket biztosíthassanak a lakóknak, egyesek pedig ezt kihasználva a megengedettnél nagyobb sebességgel közlekednek autóikkal, veszélyeztetve a gyalogosokat, biciklizőket – magyarázta lapunknak korábban Katona Mihály korondi polgármester, hogy miért döntöttek a fekvőrendőrök elhelyezése mellett. Arról is beszélt, hogy
A község vezetősége nagyjából két éve végezte el a szükséges felméréseket, majd
Ez összesen negyvenhat forgalomlassító elemet jelent. Erről egyeztettek a közlekedésügyi rendőrséggel is, és mivel megkapták a szükséges jóváhagyásokat, az elmúlt héten elkezdődhetett a kivitelezés.
Fotó: Erdély Bálint Előd
Katona Mihály lapunknak elmondta, hogy noha az volt az eredeti terv, hogy először csak azokban az utcákban épülnek meg a fekvőrendőrök, ahol le van terítve az aszfalt kopórétege is, végül úgy döntöttek, hogy nem várnak erre.
– fogalmazott az elöljáró. Hozzátette: a fekvőrendőröket pirosra színezett aszfaltból alakítják ki, hogy jól észrevehetőek legyenek – mellettük pedig figyelmeztető táblákat is elhelyeznek.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A polgármester szerint egy-másfél héten belül befejeződik a kivitelezés, a munkálatokat a helyi költségvetéséből finanszírozza az önkormányzat.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
szóljon hozzá!