
Helyreállították a korábban megrongált útszakaszokat. Remélik, hogy a kamionok nem teszik újból tönkre
Fotó: Boda L. Gergely
A marosvásárhelyi kerülőút építője betartotta a község vezetésének és lakosságának különböző hatóságok képviselői jelenlétében nemrég tett ígéretét, és egyelőre normálisnak mondhatók a közúti állapotok a községben.
2017. április 19., 13:032017. április 19., 13:03
A jeddi önkormányzat gyűléstermében először nyilvánosan, másodszor pedig szűkebb körben találkoztak és egyeztettek a 2007-től készülő, Nagyernyétől Koronkáig tartó marosvásárhelyi terelőút kivitelezésében érintett felek, annak érdekében, hogy változtassanak a körülményeken, a „legalapvetőbb együttélési szabályokat” figyelembe véve.
A második eszmecserén – a lakosság korábbi és folyamatos igényének megfelelően –
a terelőút építése során keletkezett hiányosságok kiküszöbölésére Bányai István polgármester, a Közúti Infrastruktúrakezelő Országos Társaság (CNAIR) képviselője, Monica Epure, az AECOM szaktanácsadó cég képviselője, Vajda Levente, valamint a kivitelező Copisa cég képviselői, Adrian Bria és Adrian Kun.
Eszerint az építő vállalta, hogy április 7-éig kitakarítják a Középső (Mijlociei) utcában az árkokat, megfelelő időjárási körülmények között április 21-éig, de április 28-ánál nem később kátyúzást végeznek az Agárd felé vezető úton, április 7-éig lekövezik a Gyümölcsös (Livezii) és a Tulipán (Lalelelor) utcákat.
A vállalások betartásáról április 13-án érdeklődtünk Bányai István polgármesternél, aki lapunkat arról tájékoztatta, hogy a Copisa cég munkatársai
Az utcák lekövezését is elvégezték, habár ezt eléggé kifogásolható minőségben tették. „Ezek voltak a legfontosabb, a hétköznapi élet szempontjából nagyon sürgős teendők, hogy normálisan lehessen közlekedni. Addig tehát az út rendben van, amíg a kamionok miatt el nem romlik megint” – mondta az elöljáró.
A március végi lakossági fórumon elhangzott, hogy
A kerülőút építési munkálatai tehát jelenleg is zajlanak, a részleges és végleges befejezésre vonatkozó határidőkről nincs tudomásunk.
Két személy meghalt kedd este, miután egy személygépkocsi járdán tartózkodó gyalogosokba hajtott Brassóban – közölte a Brassó megyei katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU).
A Richter-skála szerint 4,3-as erősségű földrengés történt kedden 20 óra 21 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Nicușor Dan államfő gratulált Baka Andrásnak magyar köztársasági elnökké választásához kedden.
Új bázist nyit decemberben a Wizz Air légitársaság a Brassó–Vidombáki Nemzetközi Repülőtéren, és tizenötre bővíti a városból elérhető célállomások számát.
A román állampolgárok 2026. szeptember 4-től közvetlen repülőjárattal utazhatnak a Kínai Népköztársaságba a Peking és Bukarest közötti, az Air China által üzemeltetett járat elindításával.
A tartós szárazság miatt megugrott a vízfogyasztás, ami megnehezíti gyergyószentmiklósi, és környékbeli vízellátást is. Egyelőre még csak kérik az embereket, hogy takarékoskodjanak a vízzel, de ha a helyzet nem javul, korlátozásokra is szükség lesz.
Megnyitották az észak-erdélyi autópálya újabb, Magyarzsombor és Vaskapu közötti szakaszát kedden a gépkocsiforgalom előtt. A 12 kilométeres szakasznak egyelőre nincs összeköttetése a már korábban átadott szakaszokkal.
Visszavette a sepsiszentgyörgyi önkormányzat a Sepsi Bike rendszerrel együtt beszerzett 12 triciklit az üzemeltetőtől, hogy azok végre az idősek és mozgáskorlátozottak mobilitását szolgálják. A járművek használatának módjáról még egyeztetnek.
A magyar társadalom mély megosztottságát nevezte az elmúlt évek legsúlyosabb következményének Baka András köztársasági elnökké választása után tartott beszédében kedden a Parlamentben.
Az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) keddi döntése szerint fel fogja szólítani a TikTok közösségi platformot, hogy távolítson el az „Ambulanța Neagră” vagy „Salvarea Neagră” témával kapcsolatos 90 videót az online közegből.
szóljon hozzá!