
Képünk illusztráció
Fotó: 123RF
Közel egy év bolyongás után került vissza gazdájához egy németjuhász kutya, a benne lévő mikrochipnek köszönhetően – számol be közleményében a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság, kiemelve az ebek nyilvántartásának fontosságát.
2022. november 23., 17:572022. november 23., 17:57
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság alárendeltségébe tartozó állatvédelmi szerv segítségét hétfőn kérték, miután egy faoszlophoz kötözve, néhány szalmabála mellett találtak egy kutyát. Az állatnak az sem volt ahová behúzódnia.
Miután az illetékes szervek a helyszínre siettek és utánanéztek, kiderült, hogy a németjuhásznak van beültetett mikrochipje.
Az azonosító ellenőrzése után felvették a kapcsolatot a kutya gazdájával, aki körülbelül 50 kilométerre lakott a helytől, ahol az állatot megtalálták.
A megható történet közzétételével a rendőrség egyúttal felszeretné hívni a kutyatartók figyelmét arra, hogy milyen fontos minden ebet azonosítóval (mikrochip) ellátni, s ezáltal nyilvántartottá tenni azokat. Az ebek chipezésére egyébként törvény is kötelezi a kutyatartó gazdákat Romániában.
Megtalálták élve szerdán kora délután azt az ötéves kisfiút, aki hétfő délután tűnt el a Szeben megyei Oltalsósebes településről. A kiskorú eltűnését a fiú apja jelentette a rendőrségnek.
Februárhoz képest márciusban 381 lejjel (6,9 százalékkal) 5938 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet. A bruttó átlagbér 9902 lej volt, 630 lejjel (6,8 százalékkal) nagyobb, mint az előző hónapban.
Egy 22 éves fiatalember és egy 20 éves lány meghalt, további két fiatal pedig megsérült egy balesetben, amely szerdára virradóra történt Vrancea megyében.
Az Országos Diszkriminációellenes Tanács nem képes ellátni a feladatát, így bárki következmények nélkül támadhatja a magyarságot is, hiszen nem kell büntetéstől tartania – állítja a Székely Figyelő Alapítvány vezetője, Árus Zsolt.
A képviselőházban szerdán elfogadott törvénytervezet szerint nőnek a társadalmi együttélés szabályainak, valamint a közrendnek és a köznyugalomnak a megsértése esetén kiszabható bírságok.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
szóljon hozzá!