
Archív
Fotó: Gecse Noémi
Gasztro-kulturális napokat tartanak Csíkdánfalván a hétvégén, amelynek fő attrakciója a kürtőskalácssütő verseny lesz. A gasztronómiai élmények mellett koncertekkel és előadásokkal várják az érdeklődőket a felcsíki községbe.
2019. július 11., 17:202019. július 11., 17:20
A Csíkdánfalvi Gasztro Kulturális Napokat július 13–14. között tartják. Szombaton a kürtőskalács fesztivál 11 órakor úszóversennyel kezdődik, 11.30 órától pedig azokat a csapatokat regisztrálják, akik részt vesznek a kürtőskalácssütő versenyen. A megmérettetés 12 órától kezdődik, a díjazásra 16.30 órakor kerül sor. Ezután koncertek következnek, 17 órától Arany Timi lép fel, zongorán Tamás Andor kíséri. 18 órától szórakoztató és játékprogramok lesznek, 19 órától zenél az One More Minute, az estét DJ-party zárja.
Vasárnap 7 órától fúvós ébresztő, majd 10 órától kezdődik a főzőverseny. 11 órától lesz a szentmise. 16 órától a gyermektánccsoportok előadása következik, 17 órától az Orotvai komák lépnek fel. A főzőverseny kiértékelője 18 órától lesz. Este koncertekkel folytatódik az ünneplés a 20 órai Slágerebbje fellépésével. 22 órától tűzijátékkal ér véget a kétnapos rendezvény.
Nem tartotta be a marosvásárhelyi városvezetés a törvényes előírásokat, amikor a szemétgondok megoldására hívta össze a városi tanácsot, így az akkor elfogadott határozatot nem lehet alkalmazni. Marosvásárhelye közben egyre szemetesebb.
Nicușor Dan pénteken kijelentette, hogy első lehetőségként politikai kormány megalakítására gondolt, de egyik párt sem állt elő egy egyértelmű többséggel, és Eugen Tomac a „legjobb” opció jelenleg, tekintve, hogy politikusként képes tárgyalni.
A Romgaz vállalat egyik vezetéke meghibásodott, melynek következtében a szondákból származó folyadék bekerült a Nádas-patak vizébe – jelentette be közösségi oldalán Varga Adorján balavásári polgármester.
A Maros megyei törvényszék pénteken elrendelte Cristian Pomohaci 30 napos előzetes letartóztatását nagy kockázatú kábítószerrel való kereskedelem gyanúja miatt. A népdalénekes előzetes letartóztatását az elmúlt 24 órán belül másodszor rendelték el.
Azonosították és harminc napra őrizetbe vették azt a gyanúsítottat, aki május végén egy sepsiszentgyörgyi lakásból ellopott 2200 lejt. Az ajtón ment be a lakásba, ez alatt pedig a tulajdonosok is otthon voltak.
Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök pénteken a Victoria-palotában egyeztetett Ilie Bolojan ügyvivő kormányfővel – nyilatkozták az Agerpres hírügynökségnek politikai források.
Az ország területének jelentős részére – Hargita, Kovászna és Maros megyére is – érvényes, záporokra és viharos szélre figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Felrobbant egy tengeri drón pénteken a konstancai kikötőben; a robbanás hangja a környező lakónegyedekben is hallható volt.
A fővárosban és tizenegy másik településen okozott károkat a rossz idő csütörtökön – közölte csütörtök este a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya.
Ilie Bolojan szerint az új közalkalmazotti bértörvényről az elmúlt években folytatott kommunikáció olyan elvárásokat generált, amelyeknek a jelenlegi költségvetési megkötések mellett nem lehet eleget tenni, innen ered az emberek elégedetlensége.
szóljon hozzá!