
A Kultúrpalota színpadán bizonyítanaK a karmesterek
Fotó: Kult Mind Egyesület
Nemzetközi karmester-versenynek ad otthont Marosvásárhely: április 8-12. között immár második alkalommal szervezik meg a Kultúrpalotában az Erich Bergel Nemzetközi Karmester-versenyt, amelyet az erdélyi szász származású, világhírű karmesterről neveztek el. Április 12-én a nagyközönség számára is nyitott gálaünnepség keretében méretkezik meg az utolsó három továbbjutó.
2024. április 08., 15:422024. április 08., 15:42
Összesen 246 karmester jelentkezett 38 országból a verseny első fordulójára, a mostani döntőre 42-en jöttek el 19 országból – számolt be a kétévente esedékes nemzetközi versenyről a Kult Mind Egyesület képviselője, Ferencz Dalma.
Fotó: Kult Mind Egyesület
„Csak 1974 után született karmesterek jelentkezhettek, és ez nagy ugródeszka számukra. Ilyenkor egy csekély pénzösszeget is nyernek, de nem ezért jönnek, hanem magáért a megmérettetésért. Ugyanakkor
– mondta Ferencz Dalma.
A zsűri is nemzetközi összetételű
Fotó: Kult Mind Egyesület
A zsűri is nemzetközi összetételű: György Levente, a Marosvásárhelyi Állami Filharmónia igazgatója – a zsűri elnöke, továbbá Luciano Acocella, a sienai Accademia Chigiana tanára, Jehi Bahk, a Philharmonia Corea és a Prime Philharmonic koncertmestere, Maurizio Cocciolito, az I Solisti Aquilani művészeti vezetője, Roby Lakatos hegedűművész, Lendvai György, a Budapesti MÁV Szimfonikus Zenekar ügyvezető igazgatója, Juan Jose Navarro, az Almeria Egyetemi Zenekar vezető karmestere, Csíky Boldizsár zeneszerző, tiszteletbeli tag, illetve az esemény tiszteletbeli meghívottja Bergel Ibolya, Erich Bergel özvegye.
– tetet hozzá az eseményt szervező Kuld Mind Egyesület képviselője.
Fotó: Kult Mind Egyesület
A pénteki gálakoncerten az első három továbbjutó méretkezik meg, tehát a közönség is megélheti a verseny-élményt, amely két éve a nagyérdemű számára is nagyon izgalmasra sikeredett.
A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia áprilisi szimfonikus hangversenyére pénteken, április 12-én 19 órakor kerül sor, amely egyben a II. Erich Bergel Nemzetközi Karmesterverseny gálája is. Jegyek a filharmónia jegypénztárában és online az Eventbook honlapján kaphatók.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Új medret vágott magának a vasárnapi felhőszakadás után megáradt patak a Gyimesek egyik kedvelt természeti látványosságánál, a Zúgóként is ismert Jávárdi-vízesésnél. A vízzuhatag eltűnt, de a helyreállítás nem lehetetlen.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, George Simion hétfőn kijelentette, hogy a Veștea-kormány nem kapja meg pártja parlamenti frakcióinak szavazatait a beiktatási szavazáson.
Egy kidőlt fa miatt maradt áram nélkül több mint ezer fogyasztó hétfő délután Udvarhelyszéken és Gyergyószéken – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.
Felborult egy autó hétfőn délután Csíkszentléleken, miután a 18 éves sofőr elvesztette uralmát a jármű felett. A balesetben a vezető és fiatalkorú utasa is megsérült, mindkettőjüket kórházba szállították.
Tovább melegszik az idő a következő két hétben, egyes régiókban 36–37 Celsius-fokos csúcsértékekre is számítani lehet – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 22. és július 5. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Kezdeményezzük Sulyok Tamás köztársasági elnök megbíztatásának megszüntetését – jelentette be Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlés ülésén napirend előtt mondott beszédében.
A Monturist vezetője rendre semmibe veszi a tulajdonosok akaratát, Gyergyószentmiklós érdekeivel ellentétes lépéseket tesz, valamint kérdéseket felvető személyi összefonódások is kiderültek – jelentette ki Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere.
szóljon hozzá!