
Akárhogy csoportosítják, nem mindegyik intézmény fenntartására jut elég pénz. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Jelentős összeget, több mint tízmillió lejt szavazott meg csütörtöki ülésén a Maros megyei önkormányzat képviselő-testülete a megyei szociális és gyermekvédelmi igazgatóság működésének finanszírozására. A 2021-es év költségvetéskiigazítás során valamennyi, a megyei tanács alárendeltségébe tartozó kulturális intézmény működéséhez szükséges pénzalapot sikerül biztosítani.
2021. október 21., 18:532021. október 21., 18:53
Költségvetés-kiegészítésről, több kórházépület felújításáról, a kulturális intézmények egész éves fenntartásához szükséges keretről döntött a Maros Megyei Tanács képviselő-testülete októberi ülésén. A kormány tartalékalapjából az ÁFA-visszaosztás révén, a 2 százalékos jövedelemadóból származó 5 739 000 lejes költségtöbblet pedig a megyei tanács alárendeltségébe tartozó kulturális intézmények támogatására fordítható.
A Marosvásárhelyi Állami Filharmónia számára 4 139 000 lejt hagytak jóvá, 1 600 000 lejt fordítanak az Ariel Ifjúsági és Gyermekszínház fenntartására, 700 000 lejben részesül a Maros Megyei Érdekeltségű Létesítmények Őrző-Védő Szolgálata, 80 000 lejt kap a Maros Megyei Barlangi- és Hegyimentő Szolgálat, 102 000 lejes többletköltséget hagytak jóvá a megyei lakosságnyilvántartó központnak, 1 410 000 lejt kap a Maros Művészegyüttes, 20 000 – 20 000 lejes büdzsé-kiegészítésben részesülnek a Látó és Vatra szépirodalmi folyóiratok szerkesztőségei, 850 000 lej jut a Maros Megyei Múzeumnak, 330 000 lej a Hagyományos Kultúra és Művészeti Oktatás Központjának.
Péter Ferenc tanácselnök a Székelyhonnak elmondta, a következő hónapokra nincs keret, remélhetőleg, lesz új kormány, és akkor hamarosan lesz akivel tárgyalni, és ez a probléma is megoldódik.
A Maros Megyei Klinikai Kórház költségvetése 1 287 000 lejjel nőtt az országos egészségügyi programokra szánt összegek átutalását követően. Hasonlóan emelkedett a dicsőszentmártoni Dr. Gheorghe Marinescu Municípiumi Kórház bevétele is 516 000 lejjel.
A megyei önkormányzati képviselők jóváhagyták továbbá a Maros Megyei Klinikai Kórház több fejlesztési projektjének megvalósíthatósági tanulmányát is. Ezek egyike a tüdőklinika energiahatékonyságának növelésére és a tetőtér kibővítésére, a másik megvalósíthatósági tanulmány az 1-es számú fertőzőkórház udvarára tervezett intenzív-terápiás részleg felépítésére vonatkozik, a harmadik a Hunyad utca 28. szám alatt levő volt munkaorvostani klinika felújításának megvalósíthatósági tanulmánya.
– fejtette ki Péter Ferenc, Maros Megye Tanácsának elnöke.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
szóljon hozzá!