A csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában nyitották meg csütörtök délután a 6. Csíkszeredai Könyvvásárt – a vasárnapig tartó programsorozat megnyitóját a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka együttes gyerekkoncertje tette ünnepélyessé.
2021. szeptember 16., 17:302021. szeptember 16., 17:30
Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai Erőss Zsolt Arénában nyitották meg csütörtök délután a 6. Csíkszeredai Könyvvásárt – a vasárnapig tartó programsorozat megnyitóját a kétszeres Kossuth-díjas Kaláka együttes gyerekkoncertje tette ünnepélyessé.
2021. szeptember 16., 17:302021. szeptember 16., 17:30
Fotó: Veres Nándor
Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere a megnyitón elmondta, ünnepként tekint a városvezetés a vásárra. „Együtt lehetünk szeretett könyveinkkel, szerzőinkkel és a kiadóikkal. Így a könyvek, az olvasmányok még közvetlenebbé tudnak válni” – fogalmazott, hozzátéve, az irodalom a legszemélyesebb közlés és találkozás két ember között. Kiemelte, minden olvasott vagy megírt oldallal többé válik az ember, ezáltal pedig jobban belelát a valóságba.
Fotó: Veres Nándor
„Öröm számomra, hogy hasznos időtöltést kívánhatok a nehézségek ellenére is” – jelezte az alpolgármester, egyúttal pedig
Mint ismert, a létesítmény félemeletén van elszállásolva több mint száz tűzkárosult.
A Bookart kiadó részéről Márton László műfordító a digitális világ korában is a papírlapok fontosságát hangsúlyozta, hiszen, mint mondta, a diktatúra korában nem volt népszerű könyveket birtokolni. „Minden olvasó más és minden olvasó másképp olvassa a könyvet. Ezáltal tudnak többféleképpen életre kelni a benne leírtak”– emelte ki a József Attila-díjas író beszédében.
Fotó: Veres Nándor
A köszöntőbeszédek után a Petőfi Kulturális Ügynökség jóvoltából a megzenésített versekről ismert Kaláka együttes interaktív gyerekkoncerttel nyitotta meg a vásárt. A megnyitón még elhangzott, 23 kiadó és könyvkereskedés 22 standon kínálja majd eladásra termékeit, de számos könyvbemutató és további koncertek tarkítják még a programot.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
A Poklos patak nem szemétláda – figyelmeztetnek a vízügyi szakemberek, akik az elmúlt napokban gumiabroncsokat, rollereket, székeket, foteleket és egyéb bútorokat szedtek ki a Marosvásárhelyen is áthaladó patakmederből.
Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke csütörtökön kijelentette, hogy amennyiben ismét miniszterelnök lesz, végre fogja hajtani a helyi közigazgatás reformját a kis települések összevonása révén.
Ideiglenesen 20 százalékkal csökkenti a gázolaj jövedéki adóját 2026. augusztus 16. és 31. között a pénzügyminisztérium – jelentette be csütörtökön Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Törölte a TikTok az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felszólítására platformjáról azokat a „fekete mentőautó” rémhírét terjesztő tartalmakat, amelyek hatására az elmúlt hétvégén egy Kolozs megyei településen megtámadtak egy mentőautót.
Közel tízezer parkoló és garázs van Székelyudvarhelyen, és 519 gépjármű jut ezer emberre – derült ki a képviselő-testület csütörtöki ülésén, amikor arról kellett dönteni, hogy egy pályázat miatt mi legyen a város parkolási stratégiájával.
Ideiglenesen felfüggesztették egy szentegyházi strand, valamint egy gyimesfelsőloki wellnessközpont működését – számol be az Agerpres. A létesítmények a hiányosságok orvoslása után újra kinyithattak.
Huszonhat bírságot szabtak ki, öt jogosítványt vontak be, valamint hét forgalmi engedélyt vontak vissza a Maros megyei közlekedési rendőrök augusztus 12-én, amikor áruszállítókat ellenőriztek.
Sorin Grindeanu csütörtökön kijelentette, hogy a Szociáldemokrata Pártnak (PSD) jelenleg nincs elegendő szavazata egy kisebbségi kormány beiktatásához.
A konstancai ügyészség vette át a Costinești-nél, a hullámtörő betonelemektől mintegy 15 méterre talált drón ügyét – jelentette be csütörtökön a védelmi minisztérium.
Nem indul el idén nyáron a gyergyószentmiklósi Virág negyed déli részének felújítása. A közbeszerzésen induló egyik cég óvást nyújtott be. A folyamat hónapokig eltarthat, de a garázsok helyén kialakult veszélyes területek nem várhatnak.
szóljon hozzá!