
A kukák több napja tömve vannak
Fotó: Haáz Vince
Felemás helyzet alakult ki Marosvásárhelyen, ahol már több mint egy hete megszűnt a szemét elszállítása, így a kukákban marad a háztartási hulladék. A városháza áthidaló megoldásként összeszedeti a kukák mellett lévő hulladékot.
2023. április 12., 20:412023. április 12., 20:41
Az egyszeri lányról szóló magyar népmeséből ismert történethez hasonlóan
Mint ismert, április 4-től nincs szemétszállító a megyeszékhelyen és másik tizenhét önkormányzatnál. A megyei szintű hulladékgazdálkodásért felelő Ecolect Fejlesztési Társulás kétszer kért ajánlatot a cégektől, másodszor egyetlen választ kapott. Mint az illetékestől megtudtuk, szerdán kora délutánig
Ami a földre esik, azt szedhetik össze az utcatakarítók
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal – amely egyedül nem tud szerződést kötni a háztartási szemét elszállítására, kénytelen megvárni, hogy az Ecolect kösse meg ezt a létfontosságú szerződést – áthidaló megoldást talált a szemétgondok enyhítésére.
Jár a szemetesautó, de a kukákat nem üríti
Fotó: Haáz Vince
Ez azt jelenti, hogy a Sylevy, amelynek munkásai nap mint nap sepregetnek a városban, összeszedik és elszállítják azt a hulladékot, amit a kukák mellett találnak. A kukákhoz nem nyúlhatnak, azokat nem üríthetik ki, mert az törvénytelen lenne, de
Így némiképp kordában lehet tartani a szeméthalmokat, hiszen – bár a kukák tömve maradnak és a több napos háztartási hulladék egyre bűzösebb – így legalább a kukák környékén nem áll több napig a szemét.
Hétfőn a román nyelv és irodalom vizsgával kezdődik a nyolcadikosok országos próbafelmérése.
Ilie Bolojan miniszterelnök szerint alapos elemzésre van szükség az üzemanyagárak esetleges hatósági korlátozása előtt, mert az állami beavatkozásoknak nem várt mellékhatásaik is lehetnek.
Tusnádfürdő balneológiai hagyományai ma is élnek: a Hotel Tusnád kezelőbázisán a természetes gyógytényezők és a modern fizioterápia segítik a mozgásszervi és keringési betegségek kezelését – sok vendég már évtizedek óta visszajár a kúrákra.
Paul Thomas Anderson lett a legjobb rendező, és Egyik csata a másik után című filmje nyerte el a 98. Oscar-díjátadó gála fődíját is vasárnap este a Los Angeles-i Dolby Színházban.
Idén majdnem három hónapig tart az egységes mezőgazdasági támogatások kérelmezési időszaka. Hétfőtől 79 féle juttatásra nyújthatnak be támogatásigénylést a gazdák az APIA-hoz.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
A kis közösségükben elismert, a magyarságért sokat tevékenykedő hétköznapi hősöket tüntettek ki vasárnap délután Könyv és Gyertya díjjal Marosvásárhelyen. Az alkalmat a legendás Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje tette emlékezetessé.
2 hozzászólás