
Az ilyen szerkentyűk beszerelése is zavaros vizet eredményezhet
Fotó: Tuchiluș Alex
Sepsiszentgyörgyön az utóbbi időben sokan panaszkodnak a vízszolgáltatás újraindításakor jelentkező kisebb-nagyobb mértékű elszíneződésekre. A Közüzemek Rt. azzal mentegetőzik, hogy ők minden egyes javítás alkalmával jelzik, ilyenre (is) lehet számítani.
2024. szeptember 10., 09:002024. szeptember 10., 09:00
A Közüzemek Rt. a digitalizációs program keretében a város több pontján hozammérőket, illetve egyúttal elzárókat szereltetett, illetve szereltet fel, hogy a jövőbeli munkálatok során kevesebben maradjanak ivóvíz nélkül, hiszen csak kisebb szakaszokon kell elzárni a vezetéket.
A vízszolgáltatás újraindításakor azonban gyakran színes lé folydogál a csapokból. A cég magyarázata szerint
Évtizedekkel ezelőtt a szolgáltató nem rendelkezett a mai, magas hatékonyságú szűrőberendezésekkel, így a vízben lévő természetes vas és a vassal együtt érkező mangán lerakódott a vezetékek falára.
A város tömbházainak jelentős része még ebben a korszakban épült, a lerakodások pedig nem tűntek el a vezetékekből – mondja Szántó Zsuzsa, a Közüzemek Rt. minőség, környezetvédelem és egészségbiztonsági irányítási rendszerének vezetője.
Bács Benke Eszter műszaki igazgató arra is felhívja a figyelmet, hogy a mérők, elzárók telepítése több helyen megváltoztatta a vezetékekben a víz haladásának irányát, ez pedig nyilvánvalóan felkavarja a salakos anyagot.
A digitális mérőműszerek a vízveszteség csökkenését szolgálják
Fotó: Tuchiluș Alex
Hasonló következményekkel lehet számolni akkor is, ha a hálózaton javítás zajlik, eltűnik a víz, vagy csökken a nyomás.
– magyarázza.
Kozsokár Attila, a Közüzemek Rt. vezetője ezúton is elnézést kér az ilyen módon okozott kellemetlenségért.
– vetíti előre a várható lépéseket.
A fogyasztóknak tehát jelezniük kell a huzamosabb ideig fennálló zavarosság tényét a Közüzemek felé. A diszpécser telefonszámát a szolgáltató honlapján (apacov.ro) legfelül megtalálják: 0744 326 104, 0267 315 393.
Szeptember 11-én, szerdán 8 és 18 óra között, a digitális megfigyelő- és előrejelző-rendszer bevezetése okán Sepsiszentgyörgyön ismét szünetel az ivóvíz-szolgáltatás a Borvíz utca 113-as házszámától kezdődően a Sugásfürdő felé tartó szakaszon. Ide tartoznak a Gyere Haza-program keretében épült lakóházak a Gyárfás Győző és a Grigore Păltineanu utcákban, az újonnan épített óvoda, illetve a Víztartály utca környéke. A szolgáltatás újraindítása után a víz zavaros lehet!
Két nap különbséggel két medve pusztított ugyanazon a csernátoni esztenán: először tíz juh, másodszor egy szamár esett áldozatul.
Megkezdődött a hírszolgáltatás fokozatos újraindítása az M1 képernyőjén, a közmédia rádiós felületein, valamint a digitális platformokon – közölte a Duna Médiaszolgáltató és a Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) sajtóosztálya.
Meghalt a Bucsecs-hegységben¸ Bușteni környékén szombaton lezuhant négy hegymászó közül az egyik.
Négy személy lezuhant szombaton egy szakadékba a Bucsecs-hegységben, a mentésen dolgozó hegyimentők segítésére két helikoptert küldött a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Megható egyházi ünnepre gyűlt össze szombaton kora délután Csobotfalva: Csibi Levente első szentmiséjén közel nyolcvan pap vett részt, a hívek pedig együtt adtak hálát a közösség új papi hivatásáért.
Tavaly 5323 személy szenvedett munkabalesetet Romániában, ami 11,4 százalékkal kevesebb az előző évhez képest.
Több légi célpontot észlelt a védelmi minisztérium radarrendszere a román légtér közelében, szombaton hajnalban.
Elsőfokú, sárga jelzésű viharriasztást adott ki vasárnapra az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM), amely részben Kovászna megyét is érinti.
Munkalátogatást tett pénteken az erdélyi autópálya Kolozs és Szilágy megyei építkezésein Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök, aki a kivitelezés előrehaladását ellenőrizte, és egyeztetett a beruházásban részt vevő vállalatok képviselőivel
Ittas vezetés közben kaptak rajta két férfit a rendőrök pénteken, ugyanakkor egy jogosítvány nélkül vezető sofőrt is lefüleltek.
szóljon hozzá!