
Zajlik a kockakövek elhelyezése. Egy hónap múlva fejeződik be a munka oroszlánrésze
Fotó: Erdély Bálint Előd
Közel egymillió lejből végez térrendezési munkálatokat a helyi közbirtokosság Zetelaka központjában – a cél igényes teret kialakítani a közösség számára. A beruházás részeként kockaköveket helyeznek el, ugyanakkor a zöldövezetekre is hangsúlyt fektetnek.
2022. október 14., 11:162022. október 14., 11:16
2022. október 14., 11:572022. október 14., 11:57
A Zetelaki Közbirtokosság tulajdonában van a polgármesteri hivatal épülete, illetve a közelében lévő tér is, ezért a szervezet felvállalta utóbbi felújítását – tudtuk meg Nagy Attila helyi polgármestertől, aki hozzátette, a közbirtokossággal jó kapcsolatot ápolnak, a munkálatok a községközpont fejlesztési terveivel összhangban zajlanak.
Erőss József, a Zetelaki Közbirtokosság ügyvezető igazgatója a Székelyhonnak elmondta, szervezetüknek fontosak a közösség javát szolgáló projektek, ezért is fogtak bele a közel egymillió lej értékű beruházás kivitelezésébe.
A munka részeként parkolókat is kialakítanak.
– magyarázta Erőss József. Megemlítette azt is, hogy a projekt megvalósítása már korábban a terveik között szerepelt, ám nem volt rá lehetőség, ugyanis mivel fás kazánnal fűtötték a közeli intézményeket, kénytelenek voltak az említett részen tárolni a tűzifát. Tavaly azonban felszereltek egy pellettel működő automata berendezést, amely meleget biztosít a polgármesteri hivatal és a kultúrotthon épületében is. Így felszabadult a hely, és elkezdődhettek a térrendezési munkálatok, amelyek szinte teljesen befejeződnek egy hónapon belül.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A továbbiakban már a kovácsoltvas kerítéseket kell majd felszerelni, illetve kisebb munkálatok maradnak hátra – véli az igazgató.
Egy emberkereskedelemmel kapcsolatos ügyben huszonhét Bihar megyei helyszínen tartottak házkutatásokat kedden a rendőrség, valamint a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT) munkatársai.
Rendőrségi vizsgálat indult, miután egy 71 éves beteg a marosvásárhelyi sürgősségi kórház harmadik emeletéről lezuhant. A férfi egy melléképület tetejére esett, a balesetet követően pedig a sürgősségre szállították.
Érdemes figyelemmel követni az Országos Meteorológiai Igazgatóság adatait a kánikulában, hiszen többek között azt is láthatjuk, hogy mennyinek érződik a valós hőmérséklet.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
szóljon hozzá!