
Fotó: Makkay József
Mennyire érinti az erdélyi vállalkozókat a koronavírus-járvány mentén kialakult válsághelyzet, amelyet fokozott az ukrajnai háború negatív hatása is? A szakemberek milyen kiutat ajánlanak a gazdasági élet szereplőinek a mai nehéz helyzetből? A Hangadó e heti műsorában Szőcs Endre vállalkozóval, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság Kolozs megyei elnökével beszélgettünk.
2022. április 28., 18:442022. április 28., 18:44
Az utóbbi két esztendő koronavírus-járványa és a két hónapja elkezdődött ukrajnai háború komoly válsághelyzetet idézett elő a gazdasági életben.
A különböző válsághelyzetekből történő kilábalásra más és más forgatókönyveket ajánl a közgazdász-szakma, így a mostani helyzetre is vannak megoldási javaslataik.
Szőcs Endre közgazdásszal, vállalkozóval, a Romániai Magyar Közgazdász Társaság Kolozs megyei elnökével többek között arról beszélgettünk, hogy
Arra is rákérdeztünk, mennyire szerencsés a mai helyzetben bankhitelhez folyamodni, illetve a cégek hogyan kezeljék a munkaerőhiányt, amely a koronavírus-járvány után is éppen olyan hangsúlyos, és sok gondot okoz a cégeknek, mint előtte.
A beszélgetésből az is kiderül, mennyire fontos az állami szerepvállalás, illetve a kormány milyen mértékben avatkozhat be a vállalkozói szférába és az árak alakításába.
Szőcs Endre közgazdásszal a Székelyhon Hangadó eheti műsorában Makkay József beszélgetett.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) hétfőn úgy döntött, hogy megvonja a politikai támogatást Ilie Bolojan miniszterelnöktől.
George Simion pártelnök szerint a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) egy saját bizalmatlansági indítvány benyújtására készül és előre hozott választások kiírását szorgalmazza.
Első fokon két év felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték hétfőn Ilie Dumitrescu egykori labdarúgó fiát, Toto Dumitrescu színművészt egy általa okozott baleset helyszínének elhagyása miatt.
Van igény a társadalomban egy új alaptörvény megalkotására, amit aztán népszavazás erősíthet meg, de nem ez a leendő Tisza-kormány első feladata – jelentette ki Magyar Péter, a választáson győztes Tisza Párt elnöke hétfőn.
szóljon hozzá!