
Képünk illusztráció
Fotó: Czeglédi Zsolt/MTI
Elsőfokú (sárga jelzésű), légköri instabilitásra vonatkozó figyelmeztetést adtak ki többek között Erdélyre vonatkozóan, míg az ország több nyugati és északkeleti megyéjében narancssárga viharriasztás van érvényben. Az ország délnyugati részén vörös jelzésű viharriasztást is életbe léptettek.
2023. június 16., 15:222023. június 16., 15:22
Térségünkben Maros megye északkeleti részét érinti a másodfokú riasztás, Hargita megyében pedig elsőfokú riasztás van érvényben, így itt helyenként 20-25, de elszórtan 30-40 liter eső is eshet négyzetméterenként – adja hírül az Országos Meteorológiai Igazgatóságra hivatkozva az Agerpres.
Emellett harmad-, másod- és elsőfokú árvízriasztás is érvényben van, az elsőfokú készültség térségünkben a Maros folyót érinti.
A viharos idő kitart a következő napokban is – közölte még az Országos Meteorológiai Igazgatóság.
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
Többszöri éjszakai medveűzés után szombaton kilőttek a Kézdialmás községhez tartozó Csomortánban egy faluba bejáró medvét – de ez csak egy a sok közül.
A Román Nemzeti Bank (BNR) szerint júniusban enyhén csökkent az éves inflációs ráta, az idei harmadik negyedévben pedig jelentősebb mérséklődés várható.
Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter szerdán bejelentette, hogy menesztette tisztségéből Alexandra Zarát, az Országos Fogyatékosságügyi Hatóság (ANPDPD) elnökét.
Előzetes letartóztatásba helyeztek Németországban egy román-moldovai kettős állampolgárt szélsőjobboldali terrorszervezet létrehozásának kísérlete miatt – tájékoztatott szerdán a Román Rendőrség.
Az első akkreditált doktori iskola, új mesteri és mérnöki képzések, modern laborok és épülő kampuszok jellemzik a Sapientia EMTE idei felvételi időszakát. Az egyetem vezetői Csíkszeredában ismertették a legfontosabb újdonságokat.
A fejlesztési minisztérium szerdán meghosszabbította a helyreállítási alapból (PNRR) finanszírozott beruházások elszámolási határidejét, és sürgeti az elszámolási kérések benyújtását.
szóljon hozzá!