
Szigorú szabályok betartásával, korlátozások közepette is sikeres volt a szervezők szerint a fesztivál
Fotó: Haáz Vince
Annak ellenére, hogy a nyári színház nem hasonlítható a Kultúrpalotához, a hangulat jó volt, ahogy a körülmények is, így sikeresnek mondható az idei, rendkívüli körülmények között megrendezett 28. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilmfesztivál – summázta a Székelyhonnak Sipos Levente fesztiváligazgató.
2020. október 11., 12:112020. október 11., 12:11
2020. október 11., 12:122020. október 11., 12:12
A november helyett októberben megszervezett fesztivált a járványra való tekintettel az eddigi helyszín, a Kultúrpalota helyett a nyári színházban tartották, amelyet rendkívül hangulatosnak jellemzett Sipos Levente, ahol a körülmények is jók, és amelyet a városnak jobban ki kellene használnia.
Fotó: Haáz Vince
A fesztiválozóknak még az időjárás is kedvezett, hiszen október közepéhez képest szép időt fogtak ki, a műsorokat végignézték. Ahogy Sipos Levente mondta, „a közönség jött, a körülményekhez képest érdeklődött, a nyári színház nézőtere a szigorú szabályok betartása mellett is jó kihasználtságnak örvendett”. A versenyfilmek mellett az idei filmfesztiválon sem hiányoztak a játékfilmek, a közönség a legfrissebb román és magyar alkotásokból láthatott ízelítőt.
A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.
Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.
Őrizetbe vették Gigi Ștefant és Teodor Nițát, a konstancai területi ügyészség két ügyészét, akiket befolyással üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítanak.
Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat pénteken kiadott előrejelzése szerint vasárnap délutánig az egész országban villámlásokkal és viharos széllökésekkel kísért felhőszakadások, jégeső és jelentős lehűlés várható.
Öngyilkos lett a Fehér megyei rendőrség fogdájában az a nő, aki a gyanú szerint a vagyonáért megölte az anyját – közölte pénteken a Szeben megyei ügyészség szóvivője.
A Romániát képviselő Alexandra Căpitănescu bejutott csütörtök este az idei Euróvíziós Dalfesztivál döntőjébe.
Állítólagos bírságokról szóló üzenetekkel próbálnak adatokat kicsalni szélhámosok, a rendőrség fokozott óvatosságra inti a lakosságot.
szóljon hozzá!